Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netrukus Lietuva turės sutartį su „Statoil“ dėl dujų tiekimo per SGD terminalą

„Statoil“
„Statoil“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

SGD terminalo statybos juda į pabaigą. „Litgas“ jau suderino visas sutarties su „Statoil“ – bendrove, tieksiančia dujas Lietuvai per Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą – detales ir ruošiasi jos pasirašymui.

„Statoil“ laimėjo Energetikos ministerijos konkursą ir tapo pagrindiniu gamtinių dujų tiekėju per SGD terminalą. Anksčiau skelbta, kad su „Statoil“ siekiama pasirašyti 5 metų trukmės sutartį, kuria įmonė įsipareigotų tiekti Lietuvai per SGD terminalą 0,54 mlrd. kub. metrų gamtinių dujų kasmet.  Kiek kainuos „Statoil“ dujos, kol kas nutylima.

Kainos mes negalime komunikuoti, dar nėra pasirašyta sutartis, – sako „Litgas“.

„Kainos mes negalime atskleisti, dar nėra pasirašyta sutartis. Įsipareigojimas vykdyti sutartį galiotų 5 metus, nebent šalys nuspręstų nutraukti anksčiau. Pagal bendrąją praktiką, jei viena iš šalių nesugeba vykdyti savo įsipareigojimo, tada sektų visos kitos teisinės pasekmės dėl nuotolių atlyginimo“, – rašoma „Litgas“ atsakyme 15min.lt.

Pasak bendrovės, derybos su „Statoil” vyko sklandžiai – galutinės sutarties detalės jau yra suderintos.

„Planuojama, kad sutartį pasirašysime rugpjūčio mėnesį“, – informavo „Litgas“.

„Klaipėdos nafta“ SGD laivą-saugyklą savo žinion perims šių metų rudenį, kuomet, kaip ir planuojama, jis turėtų pasiekti Klaipėdos uostą. 

Dujos SGD terminalą pasieks laivais. Kol kas neaišku, kokios dujos keliaus į Lietuvą. „Statoil“ komunikacijos skyriaus atstovas Mortenas Eekas anksčiau 15min.lt yra sakęs, kad dujos gali būti tiekiamos iš Norvegijos šiaurės, tačiau „Statoil“ neatmeta galimybės dalį jų nusipirkti ir rinkoje. 

„Nors šiuo metu pagrindinis „Statoil“ tiekimo šaltinis yra Snohvito dujų skystinimo terminalas (Hamerfestas, Šiaurės Norvegija), „Statoil“, kaip ir kiti dideli tiekėjai, turi galimybių tiekti dujas ir iš kitų šaltinių“, – rašoma „Litgas“ laiške 15min.lt.

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 391 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką