Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 19d. 08:00

„Nord Stream 2“ sertifikavimo problemos: kaip elgsis Rusija ir ką tai reikštų Lietuvai?

„Nord Stream 2“ Tik prenumeratoriams
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Gazprom“
Politinis ar teisinis? Vokietijos institucijų sprendimas atidėti „Nord Stream“ dujotiekio iš Rusijos į Vokietiją sertifikavimą sukėlė ne tik įvairias diskusijas, bet ir dujų kainas. 15min kalbinti ekspertai sako, kad tolesnė dujų kainų trajektorija dabar iš esmės priklausys nuo Rusijos bei žiemos orų. Tuo tarpu vėl pakilusios dujų kainos iškėlė naujų klausimų dėl Lietuvos Vyriausybės sprendimo jas fiksuoti vartotojams.

Antradienį Vokietijos federalinė tinklų agentūra (Bundesnetzagentur) pranešė laikinai stabdanti Baltijos jūros dugnu besidriekiančio dujotiekio „Nord Stream 2“ patvirtinimo procesą.

Anot Vokietijos pareigūnų, sertifikacijos procesas negali būti tęsiamas tol, kol „Nord Stream 2“ patronuojančios bendrovės pagrindinis turtas ir žmogiškieji ištekliai nėra perduoti atskirai Vokietijoje įkurtai įmonei. Tokia įmonė turėtų administruoti šioje šalyje besidriekiančią dujotiekio dalį. Dabar dujotiekį valdanti „Nord Stream 2 AG“ yra registruota Šveicarijoje.

Nors energetiniuose Rusijos ir Vakarų Europos santykiuose politikos netrūksta, 15min kalbinti ekspertai įsitikinę, kad Vokietijos agentūros sprendimas – grynai techninis klausimas.

Politologas ir Energetinių tyrimų instituto vadovas Tomas Janeliūnas mano, kad sprendimas nebuvo nulemtas politinių motyvų. „Sunku būtų tikėtis, kad tokiai institucijai turėtų būti duodami nurodymai iš viršaus. Greičiausiai išlindo vokiškas preciziškumas“, – 15min komentavo pašnekovas.

Panašią nuomonę išsakė ir energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas – jo teigimu, sprendimas buvo grynai teisinis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką