Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 10d. 10:49

„Nordea“ ekonomistas Žygimantas Mauricas: energija negali būti ir saugi, ir pigi, ir ekologiška

Žygimantas Mauricas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Žygimantas Mauricas

Lietuvos energetika negali būti ir saugi, ir pigi, ir ekologiška. „Nordea“ ekonomisto Žygimanto Maurico teigimu, Lietuvai teks rinktis, kokios energijos ji nori – saugios ir ekologiškos, saugios ir pigios ar pigios ir ekologiškos energijos.

Žygimantas Mauricas kalbėjo apie ekonomiką, kur trijų faktorių suderinti neįmanoma – kapitalo judėjimo, fiksuoto valiutos kurso ir nepriklausomos pinigų politikos. Pavyzdžiui, Lietuva turi laisvą kapitalo judėjimą ir fiksuotą valiutos kursą, tačiau dėl to neturi nepriklausomos pinigų politikos

Panašiai yra ir energetikoje.

Tobula energetika būtų saugi, ekologiška ir pigi. Tačiau, kaip sakė Ž.Mauricas žurnalo „Valstybė“ surengtoje metinėje energetikos konferencijoje, visų trijų zuikių vienu šūviu nušauti negalime ir „geriau du zuikiai rankoje, negu trys miške“.

Ekonomisto teigimu, Lietuva turi tris pasirinkimus:

1.Saugi ir ekologiška energija. Tokiu atveju reikėtų investuoti į atsinaujinančios energijos šaltinius ir riboti energijos importą.

2.Saugi ir pigi energija. Pasirinkus šį kelią, reikėtų statyti atominę jėgainę. Tačiau tokia energetika nėra ekologiška.

3.Pigi ir ekologiška energija. Energijos išteklių pigumą padėtų užtikrinti importas, tačiau tokiu atveju energetikos sistema nebūtų saugi ir būtų itin priklausoma nuo iškastinio kuro kainų svyravimų.

Visgi, Ž.Maurico teigimu, energetikoje, priešingai nei ekonomikoje, tris zuikius vienu šūviu nušauti įmanoma.

„Energetikoje kol kas niekas netrukdo pasirinkti trijų alternatyvų. Nereikia dėti visų kiaušinių į vieną pintinę, nes kiekvienas kiaušinis gali tapti aukso vertės“, – sakė Ž.Mauricas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką