Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norvegijos naftos gavybos lyderiai savo metiniam suvažiavimui pasirinko Vilnių

Nafta
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Nafta
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje įvyko Norvegijos naftos gavybos ir personalo asociacijos (norv. Norsk Forening for Ledende Bore- og Brønnpersonell, NFLB) metinis renginys, į kurį susirinko apie 30 svarbiausių Norvegijos naftos gavybos įmonių atstovai. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos inžinerijos, elektronikos bei metalo apdirbimo įmonės, kurios dalinosi Lietuvoje kuriamais sprendimais ir technologinėmis gamybos galimybėmis.

Nuo 1983 m. metų veikianti Norvegijos naftos gavybos ir personalo asociacija vienija stambiausias šalies naftos gavybos įmones ir siekia vystyti moderniausias naftos gavybos technologijas bei užtikrinti šio sektoriaus darbuotojų gerovę. Vienas iš Asociacijos tikslų – nuolat didinti narių kvalifikaciją ir dalintis pažangiausiais sprendimais kasmet suburiant Asociacijos narius į konferenciją, kurioje aptariamos sektoriaus naujienos, perspektyvos ir geriausia praktika. 2014 m. konferencijai Asociacija pasirinko Vilnių.

„Kasmet renkamės vis kitame mieste. Žinodami apie augantį naftos ir dujų gavybos technologijų potencialą Lietuvoje, nusprendėme, kad būtent Vilnius šiemet bus tinkamiausia vieta mūsų susitikimui, ‒ teigia Norvegijos naftos gavybos ir personalo asociacijos pirmininkas Geiras Undemas. – Šis renginys kartu buvo puiki proga susitikti su Lietuvos įmonių bei Norvegijos bendrovių, dirbančių su Lietuva, atstovais. Neabejoju, kad užsimezgė ne viena pažintis, kuri ateityje virs prasminga partneryste.“

Jaučiame augantį susidomėjimą Lietuvos naftos ir dujų gavybos technologijų sektoriumi. Dėl aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir didelių gamybinių pajėgumų, investuotojai domisi galimybėmis Lietuvoje gaminti gręžinių komponentus, tobulinti technologijas, bendradarbiauti su mokslo įstaigomis.

„Jaučiame augantį susidomėjimą Lietuvos naftos ir dujų gavybos technologijų sektoriumi. Dėl aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir didelių gamybinių pajėgumų, investuotojai domisi galimybėmis Lietuvoje gaminti gręžinių komponentus, tobulinti technologijas, bendradarbiauti su mokslo įstaigomis, ‒ sako l.e.p. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Arvydas Arnašius.  

Jo teigimu, naftos gavybos pramonė savo sudėtingumu artima kosmoso technologijoms: „Šiame sektoriuje naudojama įranga turi nepriekaištingai veikti esant didžiuliam slėgiui ir labai aukštai aplinkos temperatūrai. Negalima nei menkiausios klaidos tikimybė, nes kiekvienas netikslumas gali virsti katastrofa. Todėl augantis susidomėjimas Lietuva reiškia visiškai naujas galimybes ir mūsų metalo apdirbimo pramonei, ir inžinieriams bei mokslininkams.“

Lietuvos inžinerijos, elektronikos ir metalo apdirbimo specialistų kompetencijas jau įvertino tokios bendrovės kaip  „Airbus“, „Boeing“, „Metso“, „Volvo“, „Bombardier“, „NORDEN A/S“, „Svensson Group“, „Statoil“, „Shell“, „BP” ir daugybė kitų visame pasaulyje žinomų įmonių. Lietuvos metalo apdirbimo įmonės ir inžinieriai itin vertinami dėl greičio ir nepriekaištingos gaminių kokybės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką