Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 15d. 11:11

Nuo kitų metų mažėja dujų perdavimo kaina

AB „Amber Grid“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / AB „Amber Grid“

Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus AB „Amber Grid“ valdyba antradienį patvirtino mažesnes gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainas, galiosiančias nuo 2018 m. sausio 1 d. Sprendimui dar turi pritarti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

Pranešime spaudai rašoma, kad 2018 metais gamtinių dujų perdavimo kainos Lietuvos sistemos naudotojams, skaičiuojant perduodamo energijos kiekio vienetui, vidutiniškai mažės 36,5 proc., palyginti su 2017 m. kainomis, – iki 1,13 Eur/MWh. Vien dėl to kitais metais perdavimo sistemos naudotojai už perdavimo paslaugas sumokės apie 13 mln. Eur mažiau. Nuo šių metų pradžios vidutinės gamtinių dujų perdavimo kainos Lietuvos sistemos naudotojams jau mažėjo 8 proc.

„2018 m. didžiausią įtaką vidutinių gamtinių dujų perdavimo kainų mažėjimui Lietuvos sistemos naudotojams turės Bendrovės reguliuojamos veiklos 2014–2016 m. laikotarpio sąnaudų sutaupymai bei gautos papildomos pajamos už trumpalaikius pajėgumus ir ilgalaikių pajėgumų viršijimą“, – aiškino „Amber Grid“ generalinis direktorius Saulius Bilys.

Tai veiksniai, dėl kurių VKEKK, įvertinusi investicijų grąžos neatitiktį, gerokai sumažino nustatomą gamtinių dujų perdavimo paslaugos kainos viršutinę ribą 2018-iems metams.

Visuose įleidimo į Lietuvos perdavimo sistemą taškuose nustatomos kainos 2018 m. yra vienodos ir išlieka panašiame lygyje, kaip 2017 m. Atsižvelgiant į tai, kad tam tikruose taškuose dujų srautai paskutiniais metais neturi sezoniškumo pobūdžio, bei siekiant paskatinti Lietuvos ir viso regiono gamtinių dujų rinkos vystymąsi, visuose įleidimo taškuose bei išleidimo į Latvijos Respubliką (Kiemėnų) taške trumpalaikių (ketvirčio, mėnesio, paros) perdavimo pajėgumų kainos apskaičiuotos nebetaikant sezoniškumo daugiklių ir yra mažesnės, palyginti su 2017 m. Tokia kainodara turės skatinamąjį poveikį tarpvalstybiniams dujų srautams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką