Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 27d. 00:00

Oris.lt ekspertai pataria, kaip sutaupyti iki 5 kartų individualių namų savininkams

Oris.lt ekspertai pataria, kaip sutaupyti iki 5 kartų individualių namų savininkams
Oris.lt nuotr. / Oris.lt ekspertai pataria, kaip sutaupyti iki 5 kartų individualių namų savininkams
Šildymui brangstant vienas iš būdų sutaupyti namų šildymui – įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo. Tie, kurie namus šildo kieto kuro katilu, ypač kūrenamu malkomis ar anglimis, žino, kad tenka įsidarbinti pečkuriu, nes tokie katilai reikalauja nuolatinės priežiūros. Tai rūpestis su malkų transportavimu, kapojimu, džiovinimu, kūrenimu ir kiti vargai. Taip pat taupantiems ne mažiau svarbu ir šildymo kaina.

Pastaruoju metu kūrenimui skirto biokuro – medienos – kaina augo apie 40 proc., todėl namo šildymas ja gerokai brango. Norintys užsitikrinti nekintančią šildymo kainą ir sutaupyti – iki spalio 1 d. gali pildyti paraišką įsigyti modernų šilumos siurblį oras-vanduo su parama ir atgauti iki 50 proc. išleistos sumos.

Pasinaudojus parama tokius katilus galima pasikeisti į ekologiškus ir ekonomiškai veikiančius šilumos siurblius oras-vanduo, o tai padės padaryti Oris.lt profesionalų komanda, kuri sukaupusi daugiau nei 15 m. patirtį. Šilumos siurblio kompresoriaus ir kitų įrenginių pagalba iš 1 kW elektros pagaminama net iki 5 kW šilumos, tai reiškia – 5 kartus pigiau, nei šildyti elektra.

Kreiptis dėl dalinės kompensacijos šildymo katilo keitimui gali ir daugiabučių, ir individualių namų gyventojai – fiziniai asmenys. Būtina sąlyga paramai gauti – namo statyba turi būti baigta ir jis įregistruotas Registrų centro Nekilnojamojo turto registre ne anksčiau kaip prieš 5 metus. Toks pastatas neturi būti prijungtas prie centralizuotai tiekiamos šilumos sistemos, vienbučiame name arba bute negali būti vykdoma ūkinė-komercinė veikla.

Parama skiriama šilumos siurbliams oras-vanduo, žemė-vanduo, vanduo-vanduo. Didžiausia kompensacija šildymo katilo keitimui gali sudaryti 14,5 tūkst. eurų, bet ne daugiau kaip 50 proc. išleistos sumos. Paraiškas reikia pateikti iki spalio 1 d., o sulaukus teigiamo sprendimo naują šildymo įrangą įsirengti per 9 mėnesius, – tai padės įgyvendinti Oris.lt.

Su profesionalais – paprasta gauti išmoką

„Pateikti paraišką – paprasta. Po to tereikia su Oris.lt komanda pasirašyti pageidaujamos įrangos pirkimo ir įrengimo sutartį, o atlikę darbus paruošime visus reikiamus dokumentus ir darbų pridavimui, ir reikalingus priduoti išmokai gauti. Beliks sulaukti išmokos“, – aiškina Saulius Tamulevičius, šilumos siurblius ir saulės elektrines įrenginėjančios bendrovės Oris.lt vadovas.

Oris.lt nuotr./Saulius Tamulevičius, Oris.lt vadovas
Oris.lt nuotr./Saulius Tamulevičius, Oris.lt vadovas

Jis akcentuoja, kad vietoje kieto kuro katilo įsirengusieji šilumos siurblį patiria didelį komfortą, nes patys gali reguliuoti temperatūrą, kokios norisi, be papildomo vargo. Taip pat įsirengę modernų šildymo būdą oras-vanduo gyvena švaresnėje aplinkoje, be žalingo poveikio sveikatai. Deginant medieną ar anglis išsiskiria ne tik dūmai, pelenai, planetoje katastrofišką šiltnamio efektą sukeliantis anglies dioksidas (CO2), bet ir kenksmingos medžiagos, o visi šilumos siurbliai oras-vanduo yra ir draugiškesni aplinkai, ir taupūs. Jie veikia tik racionaliai naudodami elektros energiją, kurios pastaraisiais metais vis daugiau gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių – vėjo, Saulės, hidroelektrinių.

„Pavyzdžiui, perkate šilumos siurblį oras-vanduo, kurio kaina 5 tūkst. eurų. Be siurblio per metus už šildymą mokate 1 400 eurų, o su šilumos siurbliu mokėtumėte 400 eurų – sutaupote 1 tūkst. eurų“, – atskleidžia S.Tamulevičius.

Specialisto patarimas: rinktis viską iš vienų rankų

Oris.lt vadovas, planuojantiems pasinaudoti parama ir įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo, žemė-vanduo ar vanduo-vanduo, rekomenduoja iš vienų rankų rinktis ir įrangą, ir jos montavimą.

„Būsto savininkui toks sprendimas projektą padės įgyvendinti paprasčiau, sklandžiau ir greičiau, o svarbiausia – bus 100 proc. aišku, kas atsakingas už viso projekto sėkmę nuo A iki Ž. Be to, siekiant išmokos, – dar ir prisidės garantija, kad jai bus tinkamai parengti visi dokumentai, užsakovui nereikės niekuo rūpintis“, – pataria Oris.lt vadovas, kuris yra sukaupęs daugiau kaip 17 metų inžinerinės patirties ir įgyvendinęs per 5 tūkst. projektų.

Anot jo, keičiant kieto kuro katilą į modernų taip pat svarbu, kad visus darbus – nuo konsultacijų pasirenkant šildymo įrangą iki jos sumontavimo ir paleidimo – atliktų savo darbo profesionalai. Skaičiuojama, kad norint tapti savo srities ekspertu toje srityje reikia dirbti apie 10 tūkst. valandų.

Oris.lt nuotr./Naujausias 2021m. modelis „Daikin Altherma 3“ be integruoto boilerio, su Wifi, oras-vanduo šilumos siurblys
Oris.lt nuotr./Naujausias 2021m. modelis „Daikin Altherma 3“ be integruoto boilerio, su Wifi, oras-vanduo šilumos siurblys

„Tokią patirtį sukaupę Oris.lt specialistai turi kompetencijos į vykdomus projektus žiūrėti kūrybiškai, surasti tinkamiausią sprendimą kiekvieno kliento individualiam poreikiui, kad ir koks specifinis jis bebūtų. Oris.lt siūlo nemokamas konsultacijas, greitą pasiūlymo parengimą ir darbų atlikimą, o, kad klientai būtų užtikrinti, – garantijas ir įrenginiams, ir atliktiems darbams iki 8 metų“, – pasakoja S.Tamulevičius.

VIDEO: Efektyviausi ir ekonomiškiausi jūsų gyvenamų patalpų šildymo būdai | ORIS.LT

Oris.lt specialistai suteikė komfortą jau daugiau nei 3 000 namų klientams. Siūloma rinktis garsiausių prekės ženklų šilumos siurblį, pavyzdžiui, „Daikin“, „Mitsubshi Electric“, „Midea“ ar „Hitachi“, kuris labiausia tinka konkretaus namo šildymui. Jį bendrovėje Oris.lt galima įsigyti ne tik mokant iškart, bet ir lizingu palankiomis sąlygomis. Daugiau informacijos: https://oris.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu 15MAX

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
34:08

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką