Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžiečiai už šildymą kitąmet mokės net dešimtadaliu brangiau?

AB „Panevėžio energija“
Tomo Markelevičiaus nuotr. / AB „Panevėžio energija“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kol šiauliečiai džiūgauja dėl itin sumažėjusių šildymo kainų būsimam šildymo sezonui, Panevėžio gyventojams gali tekti plačiau atverti piniginę. Neatmetama galimybė, kad dėl galimo PVM lengvatos panaikinimo gyventojams nuo kitų metų Panevėžyje šildymas gali brangti net 11 procentų.

Šiuo metu atliekami kasmečiai šilumos kainos perskaičiavimai, todėl, bendrovės „Panevėžio energija“ teigimu, tikėtinas kainos augimas dėl aukštesnės praėjusio šildymo sezono lauko temperatūros, tačiau numatytas kainos mažinimas iš elektros energijos veiklos pelno.

Jei gyventojams PVM lengvata bus panaikinta, šilumos kaina gyventojams nuo 2015 m. sausio mėn. didės 11 procentų.

„Kadangi 2015 metams gamtinių dujų pirkimo sutartys dar nesudarytos, negalime prognozuoti gamtinių dujų kainos ir tuo pačiu – šilumos kainos.

Jei gamtinių dujų kompensacija už praėjusį laikotarpį bus pripažinta, šilumos kaina bus mažinama. Jei gyventojams PVM lengvata bus panaikinta, šilumos kaina gyventojams nuo 2015 m. sausio mėn. didės 11 procentų“, – aiškina bendrovės generalinis direktorius Petras Diksa.

„Panevėžio energijos“ vadovas P.Diksa pateikė pavyzdį, kaip šilumos kainos pokyčius pajus dviejų ir trijų kambarių butuose, renovuotuose ir nerenovuotuose namuose gyvenantys miestelėnai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./AB „Panevėžio energija“
Tomo Markelevičiaus nuotr./AB „Panevėžio energija“

„Trijų kambarių, 65 kvadratinių metrų butui renovuotame name mokesčiai už šilumą 2015 m. sausį dėl PVM lengvatos panaikinimo didėtų apie 19 Lt (nuo 175 Lt iki 194 Lt), nerenovuotame – apie 31 Lt (nuo 275 Lt iki 306 Lt), jei šilumos kaina ir lauko temperatūra būtų tokia pat kaip ir 2014 m. sausį.

Dviejų kambarių, 50 kvadratinių metrų butui renovuotame bute mokesčiai už šilumą 2015 m. sausio mėn. atitinkamai didėtų apie 15 Lt (nuo 135 Lt iki 150 Lt), o nerenovuotame – 23 Lt (nuo 212 Lt iki 235 Lt)“, – aiškina vadovas.

Neseniai buvo paskleista žinia, kad Panevėžyje šiluma brangs todėl, kad dalį dujų „Panevėžio energija“ perka iš bendrovės „Dujotekana“, kuri nesusiderėjo dėl nuolaidos su dujas tiekiančiu Rusijos koncernu „Gazprom“. Tačiau Panevėžio gyventojams šilumą tiekianti bendrovė su tuo nesutinka ir tvirtina, kad iš AB „Dujotekana“ bendrovė 2014 metais gamtinių dujų neperka, o pirkdama dujas iš kitų tiekėjų nuolaidas gauna.

Tomo Markelevičiaus nuotr./AB „Panevėžio energija“
Tomo Markelevičiaus nuotr./AB „Panevėžio energija“

„Panevėžio energijos“ generalinis direktorius P.Diksa pabrėžė, kad nuo nuolaidų pritaikymo dujos rugsėjį jau pabrango 4,4 proc.

Šilumos kainos vartotojams perskaičiuojamos ir kiekvieną mėnesį, keičiantis visų kuro rūšių ir perkamos šilumos kainoms.

AB „Panevėžio energija“ šilumos gamybai naudoja ne tik gamtines dujas, bet ir biokurą, taip pat šiluma superkama iš nepriklausomų jos gamintojų.

informacija
PANEVĖŽIO ENERGIJA, AB
Vadovas: Petras Diksa Darbuotojų sk.: 474 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką