Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 28d. 13:11

Paraiškų dėl dujų balionų keitimo daugiabučiuose laukiama iki spalio 5 d.

Dujų balionas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Dujų balionas

Terminas, iki kada per daugiabučių namų bendrijas ar administratorius privaloma pateikti paraiškas dėl dujų balionų keitimo daugiabučiuose namuose, pratęsiamas iki spalio 5 dienos, praneša Energetikos ministerija. Dujų balionai gali būti pakeisti, jei yra bent trijų aukštų. Taip pat daugiabučio namo atstovams galės gauti lėšas už projektų administravimą.

Sprendimus atsisakyti dujų balionų ir pereiti prie saugių elektros energijos šaltinių yra priėmę beveik 900 daugiabučių namų gyventojai iš daugiau nei pusės savivaldybių. Norint gauti finansavimą šiemet, šių namų bendrijos ar administratoriai iki šių metų spalio 5 d. privalo pateikti paraiškas, t. y. vidaus tinklo įvertinimo sąmatas ir kitus reikiamus dokumentus, skirstomųjų tinklų operatoriui (ESO). Anksčiau buvo numatyta, kad galutinė data yra iki spalio 1 d., todėl dabar daugiabučių namų gyventojų atstovams suteikiama daugiau laiko pateikti paraiškas.

Patikslintame finansavimo sąlygų apraše numatyta kompensuoti daugiabučio namo atstovo išlaidas už veiklų, susijusių su daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimu ir pertvarkymu, administravimą. Tad atsižvelgiant į šį finansavimo sąlygų aprašo pokytį, yra galimybė į sąmatas įtraukti ir daugiabučio namo atstovo kompensuojamas išlaidas iki 3 proc., jeigu atliktų darbų vertė neviršija nustatytų finansavimo ribų (200+200 EUR be PVM).

Tikimasi, kad ši priemonė paskatins daugiabučio namo atstovus tinkamai ir laiku organizuoti daugiabučių namų vidaus tinklų (elektros ar gamtinių dujų) įrengimo ir pertvarkymo darbus, susijusius su dujų balionų keitimu kitais energetikos ištekliais.

Norintiems pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, visus darbus būtina atlikti iki lapkričio 30 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus skirstomųjų tinklų operatoriui (ESO).

Siekdama paskatinti daugiabučių gyventojus atsisakyti nesaugiai vartojamų dujų balionų ir pereiti prie saugių alternatyvių elektros energijos šaltinių – elektros arba dujų, Vyriausybė gyventojams skyrė subsidijas – iki 600 eurų vienam butui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką