TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per rugsėjį – beveik 200 elektros tinklo pažeidimų dėl neatsargios gyventojų veiklos

ESO skaitiklių tikrinimas
ESO nuotr. / ESO skaitiklių tikrinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo mėnesį „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) elektros skirstymo tinkle dėl pašalinių asmenų neatsargaus elgesio užfiksuoti 197 gedimai. Dėl jų elektros tiekimas buvo sutrikdytas daugiau nei 25 tūkstančiams klientų.

Bendrovė prašo pasirūpinti savo saugumu ir prieš planuojant darbus šalia elektros tinklų visada pasitarti su ESO specialistais.

Daugiausia elektros tinklo pažeidimų fiksuojama, kai suaktyvėja žemės ūkio, aplinkos tvarkymo ir statybos darbai. Dalis tinklo įrenginių nukenčia ir dėl vagysčių tinklo įrenginiuose. Pavyzdžiui, kasinėdami žemę gyventojai pažeidė elektros kabelį, kombainas arba traktorius nudaužė elektros tinklo atramą, pjaunamas medis nutraukė oro linijos laidus, automobilis numušė atramą, dėl išleistos alyvos perdegė galios transformatorius. Tai yra dažniausi atvejai, kai dėl pašalinių asmenų kaltės įvyksta sutrikimai elektros skirstymo tinkle.

Bendrovės duomenimis, dėl trečiųjų šalių poveikio šiemet per devynis mėnesius įvyko beveik 1,9 tūkst. gedimų, dėl to elektros tiekimas laikinai buvo sutrikęs beveik 230 tūkst. klientų. 2015 metais per tą patį laiką tokių gedimų fiksuota penktadaliu mažiau, o elektros sutrikimus juto beveik 100 tūkst. klientų mažiau.

„Deja, neatsargaus elgesio prie elektros tinklų atvejų šiemet fiksuojame daugiau. Laimei, skaudžių nelaimių pavyko išvengti, tačiau primygtinai prašome: prieš atlikdami žemės darbus, pasidomėkite, apsidairykite, ar darbo aplinkoje nėra inžinierinių tinklų. Jei dirbsite, tarkime, šalia elektros linijos, visada prašome pirmiausia informuoti ESO trumpuoju numeriu 1802“, – sakė ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos vadovas Dalius Svetulevičius.

ESO primena, kad pagal Elektros tinklų apsaugos taisykles be suderinimo elektros tinklų apsaugos zonoje negalima giliau nei 30 centimetrų kasti, lyginti grunto ar atlikti melioravimo darbų. ESO leidimas taip pat būtinas, jei elektros tinklų apsaugos zonoje planuojami statybos ar griovimo, medžių kirtimo ar sodinimo, aikštelių gyvuliams įrengimo, metalinių tvorų statymo darbai. Taip pat be leidimo elektros tinklų apsaugos zonoje negali važiuoti aukštesnės nei 4,5 metro transporto priemonės.

Pažeidus minėtas taisykles, surašomas administracinio teisės pažeidimo protokolas, o patirti nuostoliai išieškomi iš pažeidėjo.

„Gedimo atveju visuomet siekiame kuo operatyviau atkurti elektros tiekimą, tačiau raginame gyventojus nepamiršti, kad tinklo pažeidimai kelia ne tik nepatogumų, bet ir pavojų žmonių sveikatai, gyvybei bei turtui“, − sakė D.Svetulevičius.

informacija
ENERGIJOS SKIRSTYMO OPERATORIUS, AB
Vadovas: Dalia Andrulionienė Darbuotojų sk.: 2513
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką