Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per savaitę „Brent“ nafta atpigo beveik dešimt procentų

Naftos gavybos vieta Šiaurės Dakotoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Naftos gavybos vieta Šiaurės Dakotoje
Šaltinis: traders.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nafta ir toliau vis labiau pinga, o penktadienį šį pigimą dar labiau paskatino tai, jog Tarptautinė energetikos agentūra jau ketvirtą kartą per paskutinius penkis mėnesius sumažino šios žaliavos pasaulinę paklausos prognozę.

Tarptautinės energetikos agentūros atstovai pranešė, kad remiantis jų atnaujinta naftos pasaulinės paklausos prognoze, kitais metais šios žaliavos suvartojimas bus 230 tūkst. barelių per dieną mažesnis, nei buvo prognozuojama lapkritį.

Tiesa, naftos gavyba organizacijai nepriklausančiose šalyse per kitus metus augs kiek sparčiau, nei buvo prognozuojama praėjusį mėnesį. Tuo pačiu Tarptautinės eneregtikos agentūros specialistai atkreipia dėmesį, kad sparčiau nei paklausa didėjanti naftos gavyba gali lemti, jog kitų metų viduryje kai kurios šalys gali susidurti su naftos atsargų saugojimo problemomis.

Rusiškos naftos paklausa bus 195 tūkst. barelių per dieną mažesnė

Remiantis naujausiomis prognozėmis, kitais metais pasaulinis naftos suvartojimas paaugs 900 tūkstančių barelių per dieną ir sudarys vidutiniškai 93,3 milijonus barelių.

Tuo tarpu rusiškos naftos paklausa bus 195 tūkst. barelių per dieną mažesnė ir sudarys 3,4 milijonus barelių per dieną. Be to, Tarptautinė Energetikos agentūra sumažino ir OPEC šalių išgaunamos naftos paklausą, kuri bus mažesnė 300 tūkst. barelių per dieną ir sieks vidutiniškai 28,9 milijonus barelių per dieną, t.y. 1,4 milijonais barelių per dieną mažiau nei lapkritį buvęs bendras OPEC šalių išgaunamos naftos per dieną vidurkis.

Penktadienį vakare rinkoje už barelį „Brent“ rūšies žaliavinės naftos jau yra mokama tik po 61.85 dolerius, arba 1.47 procentais mažiau nei ketvirtadienio prekybos sesijos metu, be to, tai mažiausia kaina nuo pat 2009 metų liepos mėnesio. Už „Crude“ žaliavinės naftos rūšies barelį yra mokama 58.3 dolerius, arba 1.39 procentais mažiau nei vakarykštės prekybos sesijos metu. „Crude“ naftos kaina taip pat yra mažiausia nuo pat 2009 metų liepos mėnesio.

Nuo šių metų pradžios „Brent“ rūšies žaliavinė nafta jau atpigo 44.1 procentu, o „Crude“ – 41.1 proc. Vien per šią savaitę „Brent“ nafta atpigo net beveik dešimt procentų, o „Crude“ – 11.3 proc.

traders.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką