Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per tris paras į „Amber Grid“ sistemą patiekta 2,7 mln. kubinių metrų dujų iš SGD terminalo

„Amber Grid“ būstinė Vilniuje
Jurgitos Lapienytės nuotr. / „Amber Grid“ būstinė Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius AB „Amber Grid“ 2014 m. lapkričio 15 d. 15 val. į sistemą priėmė pirmuosius bandomojo krovinio gamtinių dujų kiekius iš suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje, spaudai pranešė „Amber Grid“.

Per tris paras, dirbant savaitgalio ir darbo dienos režimu, išdujinta ir į sistemą patiekta 2,7 mln. kubinių metrų gamtinių dujų. Tai sudaro 11,2 procento bendro Lietuvos vartotojų per tris paras sunaudoto gamtinių dujų kiekio.

SGD dujų priėmimas į perdavimo sistemą – tai pirmas kartas Lietuvos ir Baltijos šalių regiono istorijoje kai dujos buvo patiektos ne tik magistraliniu dujotiekiu iš Rusijos, bet ir iš alternatyvaus šaltinio.

„Trijų dienų patirtis pirmą kartą vykdant SGD dujų priėmimo procesą parodė, jog dirbama teisinga linkme,  perdavimo sistemoje vykdomas operatyvinis technologinis valdymas užtikrinant sklandų numatytų gamtinių dujų kiekio iš terminalo priėmimą. AB „Amber Grid“ specialistai tęsia būtinus derinimo darbus perdavimo sistemoje iki oficialios terminalo eksploatacijos pradžios, numatytos gruodžio 3 dieną,“ – sako Andrius Dagys, AB „Amber Grid“ technikos direktorius.

Dujų perdavimo sistemos operatorius AB „Amber Grid“ – Lietuvos strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinti bendrovė, atsakinga už gamtinių dujų perdavimą ir magistralinių dujotiekių eksploatavimą, dujų perdavimo sistemos saugią ir patikimą veiklą bei plėtrą.

96,58 procento AB „Amber Grid“ akcijų priklauso energetikos ministerijos kontroliuojamai UAB „EPSO–G“.

informacija
AMBER GRID, AB
Vadovas: Saulius Bilys Darbuotojų sk.: 363 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką