TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pergalės“ katilinėje paleistas naujas dujinis katilas

„Pergalės“ katilinėje paleistas naujas dujinis katilas
„Pergalės“ katilinėje paleistas naujas dujinis katilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį trečiadienį bendrovei „Kauno energija“ priklausančioje „Pergalės“ katilinėje pradėjo veikti naujasis 18 MW galios vandens šildymo katilas.

Pasak simbolinę atidarymo juostelę perkirpusio Kauno mero Andriaus Kupčinsko, vienas po kito modernizuojami ir stiprinami miestui priklausantys šilumos gamybos šaltiniai leis dar labiau sumažinti šildymo kainą kauniečiams.

„Tiek naujų vandens šildymo, tiek ir biokuro katilų pajėgumai vis labiau prisideda prie šildymo kainos mažėjimo Kaune. Tikimės, jog kiti šilumos tiekėjai pradės atitinkamai lygiuotis  į „Kauno energijos“ diktuojamą savikainą ir bendra šilumos kaina dar labiau sumažės“, – pabrėžė A. Kupčinskas.

Modernios technologijos

Planuojama, jog naujasis katilas per metus pagamins apie 86 tūkst. MWh šilumos. Anot bendrovės „Kauno energija“ atstovų, įgyvendinus šį projektą padidės „Pergalės“ katilinės patikimumas ir pagerės šilumos energijos rezervavimas Kauno miesto centro vartotojams. Kartu su naujuoju katilu įdiegtas nuotolinis pagrindinių katilinės įrenginių valdymas iš katilinės ir bendrovės „Kauno energija“ dispečerinės, bei avarinis rankinis valdymas iš katilinės. Taip pat įdiegtos ir katilų technologinio stabdymo bei automatinio degiklių užsidegimo, priklausomai nuo katilinės apkrovimo, sistemos.

Naujasis katilas ir jo įrenginiai yra vieni efektyviausių mieste. Jie padės sumažinti bendrovės palyginamąsias gamybos sąnaudas, kurios didžiąja dalimi lemia galutinę vartotojams tiekiamos šilumos kainą. Naujojo katilo naudingumo koeficientas kartu su kondensaciniu ekonomaizeriu sudaro apie 104 proc.

Pagrindinės investicijos – į gamybos šaltinius

„Akivaizdžiai matosi, jog „Kauno energijos“ investicijos eina į gamybą. Taip siekiame padidinti realią naudą šilumos vartotojams. Taip pat šiemet ketiname vykdyti bent penkių vamzdynų modernizavimo projektus su ES struktūrinių fondų parama“, – akcentavo bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas.

Modernizuodama sau priklausančius gamybos šaltinius, bendrovė „Kauno energija“ per pastaruosius 3 metus savo gaminamos šilumos kainos pastoviąją dedamąją sumažino 13,85 proc. Bendrovės atlikti veiksmai įtakojo, kad šilumos kaina vartotojams nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio sumažėjo daugiau nei 13 proc.

Praėjusių metų pabaigoje naujas 15 MW galios dujinis katilas buvo sumontuotas ir bendrovei priklausančioje „Šilko“ katilinėje. Jis taip pat sumontuotas vykdant katilinės modernizaciją ir siekiant sumažinti bendrovės gaminamos šilumos savikainą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką