Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 17d. 22:43

Pernu pradėjo veikti didžiausias saulės energijos jėgainių parkas Estijoje

Didžiausia pasaulyje saulės energijos jėgainė Ispanijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Saulės energijos jėgainė

Estijos gamtinių dujų ir elektros tiekėja „Eesti Gaas“ kartu su bendrove „Paikre“ Pernu apskrityje atidarė didžiausią iki šiol saulės jėgainių parką Estijoje. Metinė komplekso galia prilygsta elektros energijos kiekiui, kurio gamybai reikėtų iškirsti ir sudeginti tris hektarus miško.

Apie tai naujienų agentūrai BNS pranešė abiejų energetikos įmonių atstovai.

Jėgainių parko atidarymo iškilmingos ceremonijos metu „Eesti Gaas“ valdybos pirmininkas ir „Infortar“ valdybos pirmininkas Ainas Hanschmidtas pažymėjo, jog saulės energijos gamybos pradžia yra rimtas žingsnis įmonei sukant ekologiškos energijos kryptimi.

„Pastaraisiais metais „Eesti Gaas“ labai pasikeitė. Mes aktyviai įsisaviname naujas sritis – pradėjome kurti suslėgtų dujų degalinių tinklą, savo klientams siūlome Estijoje pagamintas vadinamąsias žaliąsias dujas, investuojame į kompetencijų stiprinimą suskystintų gamtinių dujų srityje ir į bunkeriavimo laivo statybą. Saulės energijos jėgainių atidarymas yra kitas logiškas žingsnis siekiant užtikrinti įvairų paslaugų asortimentą mūsų klientams bei siekiant toliau eiti ekologišku keliu“, – pareiškė A.Hanschmidtas.

Pasak „Eesti Gaas“ valdybos nario Marguso Kaasiko, didžiausio Estijoje komplekso, kuris buvo ką tik prijungtas prie Pernu elektros tinklo ir jau gamina pirmąją elektros energijos partiją klientams, galia siekia 4 mln. kilovatvalandžių per metus.

„Tai yra moderniausias saulės energijos gamybos parkas Estijoje – jo bendros galios pakanka tiekti elektros energiją daugiau nei tūkstančiui namų ūkių per metus. Palyginimui: metiniam šios elektros energijos kiekiui pagaminti reikėtų nukirsti ir sudeginti tris hektarus miško, – pažymėjo sakė M.Kaasikas – Saulės energijos jėgainių energija patenka į bendrą elektros energijos tiekimo tinklą ir nuo šios dienos visi mūsų klientai gali jos įsigyti.“

Pasak „Paikre“ valdybos nario Kristo Rossmanno, komplekso atidarymui buvo rengiamasi beveik metus, o jo statybose dalyvavo įvairūs ekspertai ir geriausi savo sričių specialistai.

„Žaliosios energijos gamybos sprendimai jau nebėra tolimoje ateityje – tai neišvengiama šiandienos realybė, į kurią verta ir būtina investuoti. Bendrovės „Paikre“, turinčios didelę patirtį atliekų perdirbimo srityje, tikslas yra toliau plėtoti sprendimus žaliosios energijos ir tvarios ekonomikos srityje“, – papasakojo K.Rossmanno apie bendrovės plėtros planus.

Kompleksas yra išsidėstęs 16 hektarų teritorijoje, priklausančioje bendrovei „Paikre“. Komplekse yra keturios 990 kilovatų galios jėgainės, kuriose yra po 13 tūkst. saulės kolektorių. Saulės jėgainės pastatytos buvusio sąvartyno teritorijoje, kuris buvo uždarytas ir sutvarkytas, taigi tuščia teritorija prikelta naujam gyvenimui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Estija Pernu

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką