Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmąjį ketvirtį – elektros iš vėjo gamybos šuolis

Vėjo energija vertinama kaip didžiulis potencialas elektros energijos gamybai.
A.Bagdono/BFL nuotr. / Vėjo energija vertinama kaip didžiulis potencialas elektros energijos gamybai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius vėjo jėgainės Lietuvoje pagamino 217,5 GWh elektros energijos. Tai 41,7 proc. daugiau nei per pirmąjį 2013 m. ketvirtį, kai buvo pagaminta 153,5 GWh elektros. Vėjo energetikos atstovai prognozuoja, kad nuoseklus gamybos augimas tęsis.

„Šių metų pradžioje buvo ypač palankios sąlygos vėjo energetikai – pūtė stiprus vėjas. Taip pat prie tokio ženklaus gamybos augimo prisidėjo ir jėgainių parkų plėtra, tobulėjančios technologijos“, – sako Lietuvos vėjo elektinių asociacijos (LVEA) direktorius Saulius Pikšrys.
    
LVEA duomenimis, 2013 m. vidutinis visų Lietuvoje veikiančių vėjo jėgainių parkų naudingumo koeficientas buvo 27,1 proc. Naujausių jėgainių naudingumo koeficientas 2014 m. pirmą ketvirtį pasiekė 34 proc., o kai kurių parkų, kurie bus statomi 2014-2016 m., jis viršys 40 proc. LVEA prognozuoja, kad tai lems ženklų elektros gamybos iš vėjo apimčių augimą.

S.Pikšrio teigimu, siekiant, kad vėjo energetikos plėtra Lietuvoje ir toliau vyktų sklandžiai, reikia padidinti maksimalią leistiną sausumos vėjo jėgainių galią bent iki 850 MW, o taip pat sudaryti sąlygas jėgainių jūroje statybai. Pagal dabar šalyje galiojančius teisės aktus visų šalies jėgainių sausumoje bendra galia gali siekti daugiausiai 500 MW. Šis kiekis jau paskirstytas žemiausią energijos kainą pasiūliusioms įmonėms  per aukcionus, kurie vyko 2013 m.

Praėjusiais metais, lyginant su 2012 m., elektros iš vėjo gamyba Lietuvoje pasiekė didžiausią augimą tarp Baltijos šalių – 11,6 proc.

Lietuva yra įsipareigojusi ES iki 2020 m. pasiekti, kad 23 proc. šalyje suvartojamos elektros sudarytų energija, gaunama iš atsinaujinančių šaltinių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką