Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„PKN Orlen“ vadovas Jacekas Krawiecas: „Orlen Lietuva“ yra ant ribos, svarstomi ir žiauriausi scenarijai

„PKN Orlen“ vadovas Jacekas Krawiecas
15min.lt / Jacekas Krawiecas
Šaltinis: 15min
0
A A

Mažeikiuose įsikūrusi naftos perdirbimo gamykla „Orlen Lietuva“ – prasčiausiai veikianti gamykla Baltijos jūros baseine. Jos nuostoliai žemyn tempia ir visą „PKN Orlen“, ketvirtadienį spaudos konferencijos Varšuvoje metu pareiškė „PKN Orlen“ generalinis direktorius Jacekas Krawiecas.

„Makroekonominė situacija yra tokia, kad „Orlen Lietuva“ jau ant ribos. Netgi ir žemiau apsimokėjimo“, – ketvirtadienį Varšuvoje sakė J.Krawiecas.

„PKN Orlen“ pardavimai per metus krito 15 proc. Tam didelę įtaką padarė „Orlen Lietuva“ veikla.

Krito pardavimai

Pasak jo, Mažeikių gamykla yra prasčiausia gamykla Baltijos jūros baseine su didžiausiais logistikos kaštais.

„Yra geležinkelio tarifai – reikalaujame tuojau pat sumažinti tuos tarifus per du žingsnius – šiemet ir kitąmet“, – sakė J.Krawiecas. Pasak jo, kokiu dydžiu bus iš viso prašoma mažinti „Lietuvos geležinkelių“ taikomus tarifus, priklausys nuo to, kokią nuolaidą jie pasiūlys šiemet.

Valdžia skelbia ieškanti būdų, kaip padėti finansinėje duobėje atsidūrusiai lenkų valdomai įmonei „Orlen Lietuva“. Tačiau „Lietuvos geležinkeliai“ jau pareiškė neketinantys prisiimti dalies naftos verslo atstovų nuostolių.

Iššūkiai Lietuvoje

Bendrovės finansų vadovas Sławomiras Robertas Jędrzejczykas sakė, kad Lietuvoje susiklostė itin sudėtinga situacija. „PKN Orlen“ teko imtis restruktūrizacijos – atleidinėti darbuotojus, kitaip mažinti kaštus. Tačiau dėl įmonės pertvarkos Lietuvoje „PKN Orlen“ vadovai yra ramūs – restruktūrizacija priklauso nuo jų, todėl situacija yra kontroliuojama.

PKN Orlen/Sławomiras Robertas Jędrzejczykas
PKN Orlen/Sławomiras Robertas Jędrzejczykas

„Visų pirma tai yra vidaus iššūkiai – norime, kad Lietuvos naftos perdirbimo įmonė būtų geriausia, kokią tik galime sukurti. Čia ėmėmės visokių restruktūrizavimo veiksmų – didiname oktanus, redukuojame darbuotojus, mažiname kaštus, realizuojame visą paketą investicijų. Bet tai yra nuo mūsų priklausoma“, – sakė S.R.Jędrzejczykas.

Kitas iššūkis – derybos su Lietuva, nes „Orlen Lietuva“ veikla priklauso ir nuo iš dalies valstybei priklausančių įmonių: „Kalbame su „Lietuvos geležinkeliais“, su Klaipėda tam, kad Lietuvoje logistinė pozicija būtų geresnė.“

Situacijai taip pat įtakos turi ir situacija pasaulio rinkose, kurios „PKN Orlen“ kontroliuoti negali.

Tai – ne krizė, bet bankroto galimybės neatmeta

J.Krawiecas „Orlen Lietuva“ sunkumų krize nevadino: „Tai yra struktūrinė tokia padėtis, susiklosčiusi dėl įvairių dalykų – dėl logistinių sumetimų, dėl to, kad Vyriausybė neremia ir visos eilės kitų faktorių.“

Dabar analizuojame visokius scenarijus, kurie leistų gauti rentabilumą Mažeikiuose, kartu su tais labiausiai žiauriausiais dalykais, – sakė J.Krawiecas.

15min.lt paklaustas, ar ketina parduoti Mažeikiuose įsikūrusią gamyklą, jis sakė: „Kaip žinia, ieškojome pirkėjo prieš porą metų, bet negavome gero pasiūlymo, taip pat ir iš rusų pusės. Turbūt rusai nesidomėjo tuo pirkimu. Ir juolab dabar. Dabar analizuojame visokius scenarijus, kurie leistų gauti rentabilumą Mažeikiuose, kartu su tais labiausiai žiauriausiais dalykais.“

Jis sakė, kad „Orlen Lietuvoje“ šiuo metu yra atleidžiami apie 100 darbuotojų. Paklaustas, ar įmanomas „Orlen Lietuva“ bankrotas, J.Krawiecas dar kartą pakartojo, kad yra svarstomi labai įvairūs situacijos sprendimo scenarijai.

informacija
ORLEN LIETUVA, AB
Vadovas: Ireneusz Jan Fąfara Darbuotojų sk.: 1369 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką