Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Praėjus dvejiems metams po Fukušimos atominės jėgainės avarijos į Ramųjį vandenyną kasdien patenka po 300 tonų radioaktyvaus vandens

Fukušimos-1 atominės elektrinės 4-ojo reaktoriaus pastatas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Fukušimos-1 atominės elektrinės 4-ojo reaktoriaus pastatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Fukušimos-1 atominėje elektrinėje, sugriautoje cunamio prieš daugiau nei dvejus metus, darbuotojai vis dar negali sustabdyti radioaktyvaus vandens tekėjimo. Kasdien iš elektrinės nuteka apie 300 tonų vandens, rašo „Business Insider“.

Atominės elektrinės operatorius „Tepco“ tai, kad vanduo teka iš reaktorių, pripažino neseniai. „The Wall Street“ žurnalistė pranešė, kad 10 Fukušimos atominės jėgainės darbuotojų gavo didelę radiacijos dozę.

Tarša yra penkis kartus didesnė nei „Tepco“ nustatytas limitas. Pranešama, kad nė vienas darbuotojas radioaktyvių dalelių neįkvėpė, nesiskundė rimtais susirgimais.

„Tepco“ tikina, kad atominė elektrinė aplinkai pavojaus nekelia, nes vandens tiekimas elektrinei yra atkirstas nuo regiono vandentiekio. Be to, vanduo nėra užterštas. Šios atsitiktinės radiacijos šaltinis vis dar nenustatytas.

Nerimą kelianti informacija buvo pateikta po to, kai paaiškėjo, kad į Ramųjį vandenyną kasdien nuteka 300 tonų radioaktyvaus vandens.

NPR mokslo naujienų žurnalistas Geoffas Brumfielis tikina, kad teritorija aplink atominę jėgainę yra mirusi, o vandenynas sušvelnins nutekėjusio vandens pasekmes.

Tačiau informacija apie tekantį vandenį sustiprino abejones, kad „Tepco“ nevaldo situacijos. „Financial Times“ žurnalistas Jonathanas Soble praėjusį mėnesį pareiškė, kad „Tepco“ slepia tikrąjį vandens tekėjimo mastą.

Valdžia ir vietiniai žvejai kritikavo „Tepco“, kai bendrovė viešai pripažino problemą. Informacija esą buvo atskleista per lėtai, vangiai.

Valdžia ir vietiniai žvejai kritikavo „Tepco“, kai bendrovė viešai pripažino problemą. Informacija esą buvo atskleista per lėtai, vangiai.

Kompanija panašių kaltinimų neskaidrumu sulaukė ir po Fukušimos katastrofos. Skaičiuojama, kad avarijai likviduoti per 40 metų reikės apie 11 mlrd. dolerių.

Japonijos „Asahi Shimbun“ iškėlė mintį, kad „Tepco“ galėtų iš naujo paleisti vieną reaktorių tam, kad surinktų pakankamai pinigų. Laikraštis rašo, kad Fukušimos elektrinės uždarymas yra tikrai ne vien tik „Tepco“ reikalas. Situacija gali tapti prastesnė, turėti rimtesnių pasekmių, nei Černobylio avarija.

Vėliau šiemet iš elektrinės bus bandoma išgabenti 1,3 tūkst. radiaciją skleidžiančių panaudoto kuro strypų, sveriančių 400 tonų.

Operacija, ketvirtajame elektrinės reaktoriuje pradėta lapkritį, yra kupina pavojų, tokių kaip radiacijos nutekėjimas. Jei nelaimė ten atsitiktų, pasekmės galėtų būti baisesnės nei Černobylio avarijos.

Kol kas nesutariama, kiek aukų pareikalavo Fukušimos avarija. Stanfordo studija nurodo, kad avarija galėjo sukelti 1,3 tūkst. vėžinių susirgimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką