Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 5d. 11:15

Prasidėjo dar vienas paraiškų teikimo mažajai renovacijai etapas

Renovuotas namas
Renovuotas namas

2020 m. rugpjūčio 3 d. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė jau antrąjį kvietimą teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bei įrenginių, skirtų karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos išteklių, diegimui.

Gyventojų paraiškas priims visi BETA regioniniai padaliniai iki 2021-ųjų vasario 1 dienos arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta 5 mln. eurų suma.

Kvietime numatyta, jog paraiškas mažajai renovacijai gali teikti platus spektras pareiškėjų – daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, šilumą tiekiančios įmonės, taip pat kiti asmenys, įgalioti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.

„Svarbu akcentuoti, jog šis kvietimas suteikia galimybę ne tik modernizuoti šildymo ar karšto vandens sistemas, bet ir įsidiegti alternatyvias energijos priemones karštam vandeniui paruošti“, – pabrėžia BETA direktorius Valius Serbenta.

Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje – būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta
Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje – būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta

Pagrindinės kvietimo sąlygos

Pagal naujausią kvietimą planuojantiems įsidiegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. valstybės parama, tačiau tam reikia įvykdyti pagrindinius kvietimo reikalavimus.

Esminė sąlyga, kad valstybės paramos siekiantys gyventojai privalo pasikeisti elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus šilumos punktus ar atnaujinti senus susidėvėjusius šilumos punktus, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje.

Svarbu pažymėti, jog į valstybės paramą taip pat gali pretenduoti daugiabučiai namai, kuriuose šilumos punktas yra pakeistas ir jau įrengta nepriklausoma šilumos tiekimo sistema.

Remiantis kvietime nurodytomis sąlygomis, valstybės parama taip pat bus skiriama tokioms priemonėms kaip radiatorių keitimas, termostatinių ventilių įrengimas, vamzdynų keitimas, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemos įrengimas, išmaniosios apskaitos, įgalinančios vienalaikį rodmenų nuskaitymą iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose, diegimas ir kt.

Planuojantiems diegti įrenginius, skirtus karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos išteklių, valstybės parama numatoma saulės plokštelinių ar vakuuminių kolektorių, boilerių ir akumuliacinių talpų įrengimui, mažo galingumo šilumos siurblių karštam vandeniui ruošti įrengimui, saulės fotovoltinės elektrinės įrengimui (elektros energijos poreikiams, atsiradusiems dėl karšto vandens ruošimo) ir kt.

Net 91 proc. daugiabučių gyventojų pritaria alternatyvių energijos šaltinių diegimui renovuojant daugiabučius namus.

Daugėja svarstančių apie žaliąją energiją

Remiantis BETA užsakymu vykdytu naujausiu sociologiniu visuomenės nuomonės tyrimu, kuris buvo atliktas 2020 m. liepos 16–26 dienomis, paaiškėjo, kad net 91 proc. daugiabučių gyventojų pritaria alternatyvių energijos šaltinių diegimui renovuojant daugiabučius namus – 38 proc. respondentų visiškai pritaria ir 53 proc. greičiau pritaria.

Vykdant mažąją renovaciją, įprastai gyventojai turi plačias inovatyvių energijos taupymo priemonių pasirinkimo galimybes, o tokios priemonės kaip saulės kolektoriai, rekuperacinė vėdinimo sistema ar geoterminis šildymas sudaro dalį visų galimų variantų.

Tuo tarpu 73 proc. apklausoje dalyvavę gyventojai laikosi nuomonės, kad atnaujinamuose daugiabučiuose tikslingiausia diegti saulės kolektorius, 36 proc. – šilumos siurblius, 30 proc. – biokuro deginimo katilus.

Lyginant su analogišku tyrimu, atliktu praėjusiais metais, žmonių, jau įsidiegusių inovatyvias energijos taupymo priemones skaičius išaugo 3 kartus – nuo 1 proc. iki 3 proc., o gyventojų, planuojančių diegti alternatyvias energijos priemones, skaičius per metus padidėjo 6 proc.

Be to, naujausio sociologinio tyrimo duomenys parodė, jog penktadalis respondentų, gyvenančių daugiabučiuose, žino apie galimybę daugiabutyje diegti kelių rūšių priemones šilumos energiją taupymui, 48 proc. – kažką girdėjo apie tokią galimybę, 31 proc. – nežino.

„Tikiu, kad šis kvietimas taps rimta paskata gyventojams savo daugiabutyje įsirengti alternatyvias energijos priemones ir tokiu būdu tapti tais įkvepiančiais pavyzdžiais, parodančiais, kad inovatyvios priemonės gali būti sėkmingai naudojamos ir senos statybos daugiabučiuose“, – teigia V. Serbenta.

Daugiau informacijos apie kvietimą rasite: http://www.betalt.lt/

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką