Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 12, 21:26

Premjeras išsisukinėja: neatsako, kada bus apsispręsta dėl Visagino AE

„Nė vienas projektas nėra įgyvendinamas be finansinio plano. Kitas dalykas – mūsų Vyriausybė didelį dėmesį skiria suskystintų gamtinių dujų terminalui“, – į klausimą, kada pagaliau paaiškės Visagino atominės elektrinės projekto likimas, tesugebėjo atsakyti premjeras Algirdas Butkevičius.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lietuva jau susilaukė kritikos iš kaimynų estų. Estijos prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas pabrėžė, kad VAE projekte pasigenda aiškumo – projektas pradėtas planuoti jau prieš maždaug aštuonerius metus, o iki šiol taip nieko ir nepadaryta.

Tačiau Lietuvos valdžia tikina, kad iš tiesų apsispręsti delsia regioniniai partneriai. Estams jau esą išsiųstas pasiūlymas dėl Visagino AE, koks – neaišku.

Premjeras Algirdas Butkevičius ir toliau tiksliai neatsako, bus Visagino AE statoma, ar ne. Trečiadienį „LRT Ekonomikos forume“ į žiūrovų klausimą dėl VAE, premjeras atsakė: „Nė vienas projektas nėra įgyvendinamas be finansinio plano. Kitas dalykas – mūsų Vyriausybė didelį dėmesį skiria suskystintų gamtinių dujų terminalui. Galiu pasakyti, kad buvo išspręsti probleminiai klausimai, kurie buvo sprendžiami dvejus metus. Kitas mūsų kelias – koogeneracinės jėgainės.“

Teigiamas atsakymas dėl VAE esą bus duotas tuomet, kai bus įrodytas šio projekto atsiperkamumas.

„Mažiau politikos šiuo klausimu, daugiau ekonominio pagrindimo ir daugiau logikos priimant svarbius sprendimus“, – sakė A.Butkevičius.

Laidoje dalyvavusį Andrių Kubilių toks premjero požiūris papiktino: „Man kilo klausimas, kas čia ką turi įrodyti? Jūs esate valdžioje ir jūs turite aiškiai susiskaičiuoti.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką