Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjerui pateiktoje studijoje ypatingas dėmesys skirtas energetiniam saugumui

Dalius Misiūnas ir Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalius Misiūnas ir Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui pristatyta atnaujinta energetikos sektoriaus strateginės plėtros studija, kurią vyriausybės užsakymu parengė Lietuvos energetikos institutas. Didelės apimties tyrimo projekte pateikti keli šio sektoriaus plėtros variantai siekiant aprūpinti vartotojus energijos ištekliais konkurencinga kaina ir užtikrinti valstybės energetinio saugumo tikslus – jiems tyrime skiriamas ypatingai didelis dėmesys.

Nacionalinė energetikos sektoriaus studija atnaujinta atsižvelgiant į permainas Lietuvos energetikoje. Tai – statomas suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, tiesiamos elektros jungtys su Lenkija ir Švedija, pasikeitusi įstatymų bazė.

Naujoje studijoje modeliuojami scenarijai, kaip užsitikrinti konkurencingą ir stabilų elektros energijos tiekimą vartotojams, jeigu susiklostytų nepalankios išorinės sąlygos. 

Naujoje studijoje modeliuojami scenarijai, kaip užsitikrinti konkurencingą ir stabilų elektros energijos tiekimą vartotojams, jeigu susiklostytų nepalankios išorinės sąlygos. 

„Mokslininkų pateikti variantai leidžia lygiaverčiai pasiekti energetinio saugumo tikslus – užsitikrinti stabilų energijos tiekimą konkurencingomis kainomis kartu mažinant priklausomybę nuo energijos importo, didinant vietinės gamybos apimtis. Skiriasi tik jų įgyvendinimo kaštai. Priimant sprendimus dėl optimalaus varianto reikia įvertinti visas aplinkybes“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. 

Studija susideda iš trijų dalių – energetikos sektoriaus perspektyvinės plėtros analizės atsižvelgiant į Europos Sąjungos (ES) iniciatyvas, pasiūlymų Nacionalinei šilumos ūkio plėtros 2014–2020 m. programai ir Nacionalinės energetikos strategijos projekto.

123rf nuotr./Elektra
123rf nuotr./Elektra

Dalis tyrime pateiktų siūlymų dėl konkurencingos vidaus elektros energijos gamybos plėtros (pavyzdžiui, komunalinių atliekų ir biokuro kogeneracines elektrinių statyba Vilniuje ir Kaune)  jau yra įvertinti ir numatyti Nacionalinėje šilumos ūkio plėtros 2014-2020 m. programoje, kurią Vyriausybė priėmė šiemet balandžio mėnesį.

Siekiant pasirinkti optimaliausią variantą Nacionalinės energetikos strategijos projektas toliau bus svarstomas Energetikos ministerijoje, derinamas su kitomis atsakingomis institucijomis, su juo bus supažindinta visuomenė. Galutinis sprendimą turės priimti Vyriausybė ir Seimas.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką