Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Prie Jungtinės Karalystės krantų planuojama statyti galingiausias pasaulyje jūrų vėjo jėgaines

Vėjo jėgainė Vokietijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vėjo jėgainė
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausia Danijos energetikos įmonė „Dong Energy A/S“ ketina plėsti jūrų vėjo jėgainių parką prie Jungtinės Karalystės krantų, jame įrengdama Danijos bendrovės „Vestas“ kuriamas 8 MW galingumo vėjo jėgaines „V-164“. Tai pirmasis kartas jūrų vėjo energetikos istorijoje, kai tokio galingumo jėgaines ketinama naudoti komercinei elektros gamybai. Palyginimui, šiuo metu labiausiai paplitusių jūrų vėjo jėgainių galingumas siekia vos 3,6 MW.

„V-164“ jėgainės pasižymi įspūdingu dydžiu: jų rotorių diametras  siekia 164  m, o  kiekvienos mentės svoris – 32 tonas. Tikimasi, kad naujosiose itin galingose jėgainėse elektra bus gaminama daug efektyviau ir jos pagaminimo kaina reikšmingai mažės. Jei projektas pasiteisins, galima tikėtis, kad ateityje tokių parkų su itin galingomis jėgainėmis atsiras ir daugiau, ir tai ilgainiui lems elektros kainos mažėjimą vartotojams.

Apie plėtros planus „Dong“ pranešė antradienį. Oficialiame pranešime teigiama, kad Burbo pakrantės jūrų vėjo jėgainių parke, išsidėsčiusiame Šiaurės jūroje, maždaug 7 km atstumu nuo vakarinės Anglijos pakrantės, planuojama įrengti  naujas jūrų vėjo jėgaines, kurių galingumas kartu sieks iki 258 MW. Tai reiškia, kad iš viso gali iškilti daugiau negu 30 „V-164“ jėgainių, kurių dėka bendras parko galingumas išaugs beveik keturis kartus. 

„Vestas“ kompanija pranešime įvardinama kaip pageidautina jėgainių tiekėja. Tikimasi, kad dėl sąlygų bus sutarta ir galutinė sutartis pasirašyta pavasarį. Tai būtų pirmasis didelio skaičiaus 8 MW galingumo „V-164“ jėgainių užsakymas. Praeitą mėnesį prie Danijos krantų pradėti pirmojo „V-164“ jėgainės prototipo, kurio aukštis siekia 224 m, bandymai. 

„Pirmieji „V-164“ bandymų rezultatai yra daug žadantys. Aš manau, kad tai yra labai konkretus žingsnis link elektros, gaminamos jūrų vėjo jėgainėse, kainos sumažinimo“, – pranešime cituojamas „Dong“ kompanijos vykdantysis viceprezidentas Samuelis Leupoldas.

Rugsėjį „Vestas“ sutarė steigti bendrą įmonę jūrų vėjo energetikos plėtojimui su „Mitsubishi Heavy“, šios įmonės veikla apims ir „V-164“ jėgainių kūrimą. Bendra įmonė veikti pradės kovą.

Tai, ar naujosios itin galingos jėgainės iškils Jungtinės Karalystės pakrantėje, priklauso ir nuo šalies vyriausybės: ji artimiausiu metu su „Dong“ kompanija turi pasirašyti sutartį, kurioje bus aiškiai reglamentuota elektros, gaminamos Burbo pakrantės jūrų vėjo jėgainių parke, supirkimo kaina artimiausiais metais. Vyriausybės teigimu, sutartis bus pasirašyta jau šį pavasarį. Po sutarties pasirašymo „Dong“ kompanija priims galutinį sprendimą, ar investuoti į parko plėtrą.

Šiuo metu Burbo pakrantėje įrengtos 25 „Siemens SWT-3.6“ 3,6 MW galingumo jūrų vėjo jėgainės, kurių bendras galingumas siekia 90 MW.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką