Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pristatytas veiksmų planas dėl bendros Baltijos šalių elektros rinkos

Elektra
123rf nuotr. / Elektra
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį įvyko pirmasis Komisijos posėdis elektros energijos gamybos, sinchronizacijos ir rinkos veikimo Baltijos valstybėse klausimams spręsti.

Ši komisija buvo sudaryta atsižvelgiant į 2013 m. lapkričio 8 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrų pirmininkų susitarimą kartu spręsti regioninius tarpvyriausybinio lygio elektros energijos gamybos, sinchronizacijos ir rinkos veikimo klausimus bei atsakyti į 2013 m. rugsėjo 30 d. potencialių investuotojų bendroje pozicijoje dėl naujos branduolinės elektrinės projekto ekonominio vertinimo pateiktus atvirus klausimus.

„Vienas iš šios komisijos uždavinių – suformuoti Lietuvos poziciją sprendžiant tarpvyriausybinio lygmens klausimus, kurią Lietuva pristatys ir siūlys Baltijos ministrų tarybos Vyresniųjų pareigūnų komitete, – teigia Lietuvos ministras pirmininkas. – Kitas komisijos uždavinys – išsamiai įvertinti potencialių investuotojų pateiktus atvirus klausimus ir pateikti pasiūlymus Vyriausybei dėl galimo jų sprendimo. Šiuos siūlymus ir ekspertinius vertinimus pagal savo kompetenciją turės pateikti Lietuvos institucijos.“

Trečiadienį komisijos nariai buvo supažindinti su trijų regioninių strateginių energetikos klausimų problematika, buvo patvirtintas tolimesnis veiksmų planas, siekiant įvertinti ir suformuluoti siūlymus Vyriausybei dėl atvirų klausimų sprendimo. Valstybės institucijoms buvo pavesta iki 2014 m. vasario vidurio išnagrinėti ir pateikti poziciją Vyriausybei dėl potencialių investuotojų bendroje pozicijoje įvardintų atvirų klausimų. Po to šią poziciją planuojama pateikti regioniniams partneriams.

„Komisijai suformavus siūlymus Vyriausybei dėl atvirų klausimų sprendimo bus einama optimalaus regiono energetikos modelio link, užtikrinant savarankišką konkurencingą elektros gamybą regione ir sinchronizaciją su kontinentiniais Europos tinklais“, – po posėdžio sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką