Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 7d. 16:41

R.Masiulis apie R.Karbauskio naują istoriją: „Olė kiekvieną terminalo siūlę tikrino“ 

Suskystintų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Suskystintų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“

Ramūnas Karbauskis metė trečią kaltinimų pirštinę Rokui Masiuliui ir šįkart priminė 2011–2012 metus bei tuometines „Klaipėdos naftos“ sutartis su auditoriumi Ole Valdemaru Agerndalu, tačiau išmokėtas sumas padaugino beveik keturis kartus. 

„Yra dvi labai „įdomios“ auditoriaus paslaugų teikimo sutartys su ponu Ole Valdemar Agerndal. Viena pasirašyta 2011 spalio 14 d. ir joje numatyta auditoriui suma beveik 12 mln. litų (11 877 632,20 Lt), kita – 2012 m. lapkričio 21 d. – dar už daugiau nei 1 milijoną litų (1 187 763,20 Lt)“, – teigia R.Karbauskis.

Pasak jo, sutarčių turinys nėra aiškus. Taip pat, anot R.Karbauskio, nėra aišku, kodėl pasirinktas šis „praktiškai nežinomas“ žmogus, o ne, pavyzdžiui, žinoma audito paslaugas teikianti įmonė. Auditoriaus pasirinkimo aplinkybes jis pavadino miglotomis.

Sumos – viešai prieinama informacija

15min nutarė patikrinti R.Karbauskio paskleistą informaciją. Iš tiesų „Klaipėdos nafta“ 2012–2014 metais yra sudariusi keturias sutartis su šiuo asmeniu.

Jas nesunkiai gali rasti kiekvienas viešųjų pirkimų duomenų bazėje.

Duomenys apie Klaipėdos naftos pirkimą
Duomenys apie Klaipėdos naftos pirkimą

Oficialiai prienami duomenys rodo, kad su Ole Valdemaru Agerndalu nuo 2011 metų spalio 14 dienos iki 2013 m. lapkričio 14 dienos pasirašytos trys sutartys po 344 tūkstančius eurų ir dar viena 44,7 tūkst. eurų sutartis.

Taigi auditoriaus darbas kainavo 1,076 mln. eurų. Verčiant į litus tai yra 3,7 mln., taigi su R.Karbauskio duomenimis prasilenkia 3,5 karto.

Paaiškino, ką nuveikė auditorius

„Karbauskis toliau meluoja. Iš kur jis gavo tokias sumas? Daugino iš dešimt? Jau nesinori ir komentuoti jo melų“, – 15min teigė R.Masiulis.

Visgi ką darė šis auditorius?

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis 15min pasakojo, kad šis žmogus buvo pasamdytas laivo „Independence“ dalių gamybos priežiūrai.

„Jis keliavo po visas šalis, kur buvo gaminamos terminalui reikalingos dalys. Pavyzdžiui, pats laivas buvo gaminamas Pietų Korėjoje, išdujinimo įrenginys – Kanadoje, kai kurios dalys – Australijoje. Ole – žmogus, kuris prižiūrėjo kiekvieną terminalo siūlę, ir mums reikėjo tokio žmogaus, kuris supranta šias technologijas, gali prižiūrėti, kaip vykdoma gamyba“, – kalbėjo R.Masiulis.

Už valandą – 172 eurai

Viešųjų pirkimų sistemoje rodo, kad jam mokėtas 172 eurų valandinis atlyginimas. „Kiek pamenu, per mėnesį jam mokėjome 20 tūkstančių eurų“, – sakė R.Masiulis. Pasak jo, terminalas be jokių gedimų stovi jau penkerius metus, todėl griežta priežiūra pasiteisino.

Tiesa, anot R.Masiulio, valandos įkainis siekė 120 eurų, tačiau suma galėjo padidėti dėl viršvalandžių.

„Pavyzdžiui, Kinijoje jis netgi privertė terminalo detalių gamintojus keisti darbo procesą. Manau, kad apsimokėjo jį samdyti, nes patys tokios patirties neturėjome, kaip ir Lietuvos auditoriai“, – tikino R.Masiulis.

L. Sėlenienės nuotr. /AB "Klaipėdos nafta" generalinis direktorius Rokas Masiulis
L. Sėlenienės nuotr. /AB "Klaipėdos nafta" generalinis direktorius Rokas Masiulis

R.Karbauskis metė priekaištus, kad auditorius buvo pasirinktas nežinia kaip ir kodėl, tačiau R.Masiulis tikino, kad buvo surengtas konkursas. „Kalbėjome ne su vienu specialistu“, – teigė jis.

Tiesa, keliai su Ole Valdemaru Agerndalu išsiskyrė ne visai draugiškai. Auditorius buvo padavęs į teismą „Klaipėdos naftą“. Anot R.Masiulio, su juo nuspręsta atsisveikinti, nes jau buvo išmokta valdyti procesus ir savo resursais. „Mes po to jau patys galėjome tai daryti, tačiau Olė norėjo ir toliau teikti mums paslaugas. Atsisveikinome ne visai gražiuoju“, – atskleidė buvęs susisiekimo ministras.

Komentarai: 28

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką