Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 14:06

VERT planuoja aiškintis „Ignitis“ elektros kainodarą, įžvelgia galimą piktnaudžiavimą

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) ketina aiškintis bendrovės „Ignitis“ kaip nepriklausomos tiekėjos siūlomą elektros kainodarą, sako jos pirmininkas Renatas Pocius. Pasak jo, VERT įžvelgia galimą „Ignitis“ piktnaudžiavimą savo padėtimi rinkoje.
„Ignitis“
„Ignitis“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Truputį mes įžvelgiame tam tikrų dalykų, kad tiekėjas, kuris prieš tai tiekė elektros energiją buitiniams vartotojams ir užima didžiausią rinkos dalį, galimai piktnaudžiauja savo padėtimi rinkoje, nes siūlo pačius brangiausius planus ir neaišku, kodėl siūlo“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R.Pocius.

„Mes tikrai planuojame užsiklausti ir pabandyti pasiaiškinti tiekėjo kainodarą. (...) Vartotojai yra inertiški, jie renkasi tiekėją ir tiekėjas gali tuo piktnaudžiauti žinodamas tokią vartotojo elgseną“, – pridūrė jis.

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, gegužės 19 dieną nepriklausomų tiekėjų siūlomas standartinis vienos laiko zonos tarifas svyravo nuo 0,31 iki 0,34 euro už kilovatvalandę, o didžiausią kainą siūlė „Ignitis“.

15min jau anksčiau aiškinosi, kodėl „Igničio“ kainos yra didžiausios rinkoje. PLAČIAU SKAITYKITE: Ekspertai apie tai, kodėl tarp tiekėjų kainos didžiausios: naudojasi monopoline padėtimi

„Ignitis grupės“ ryšių su visuomene projektų vadovė Laura Beganskienė 15min tuomet sakė, kad įmonės kainodara yra skaidri ir orientuota į ilgalaikį geriausios įmanomos kainos užtikrinimą klientui.

„Mes turime didžiausią patirtį rinkoje ir manome, kad tiksliausiai prognozuojame kainas“, – teigė L.Beganskienė.

Tuo metu energetikos ekspertas Arvydas Sekmokas svarstė, kad „Ignitis“ naudojasi monopoline padėtimi.

„Ji turi daugiausia vartotojų – dažnai ir į radiją skambinantys vartotojai sako, kad esame „Ignityje“ ir toliau liksime. Tad jie susirinkę mato, kad nežiūrint jų aukštų kainų, vartotojai išlieka pas juos, jiems nėra pakankamas rinkos spaudimas, kad kainas sumažintų. Tai monopolinės padėties rezultatas“, – 15min komentavo A.Sekmokas.

Energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas antrino, kad „Ignitis“ siūloma 34 centų kaina už kilovatvalandę „tikrai keistoka“.

„Tai didžiausia įmonė, kuri susirinks didžiausią skaičių vartotojų – kai paklausi žmonių, ką renkasi, daugelis negalvodami pasirenka „Ignitį“, nes jis susiję su didžiausia valstybine įmone, jiems atrodo patikimiausias, iki tol tiekdavo elektrą.

Jei logiškai galvojant – pats didžiausias tiekėjas neturėtų siūlyti didžiausios kainos, nes veikia masto ekonomija“, – komentavo V.Jankauskas.

„Ignitį“ iki šiol yra pasirinkę daugiausia – 265,8 tūkst. (68,9 proc.) – antrojo rinkos liberalizavimo etapo vartotojų, „Perlas energiją“ – 55,2 tūkst. (14,3 proc.), „Elektrum Lietuvą“ – 35, tūkst. (9,1 proc.), „Enefit“ – 27,9 tūkst. (7,2 proc.), kitus tiekėjus („Egto energija“, „Birštono elektra“, Kauno termofikacijos elektrinė) – 2 tūkst. (0,5 proc.).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką