2015-02-10 11:51

„Raiffeisen“ ketina trauktis iš Lenkijos, mažinti veiklos mastą Rusijoje

„Raiffeisen Bank International“, antras pagal dydį besivystančios Europos bankas, planuoja parduoti verslą Lenkijoje ir Slovėnijoje ir apriboti veiklos Rusijoje mastą, kad sumažintų balansą ir iki 2017 metų pabaigos bendro pirmo lygio nuosavo kapitalo pakankamumo koeficientą padidintų nuo 10 proc. pagal riziką įvertinto turto 2014 metų pabaigoje iki 12 procentų.
Raiffeisen Bank International
Raiffeisen Bank International / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rusija

Bankas taip pat pranešė, kad, preliminariais skaičiavimais, nuostoliai 2014 metais sudarė 493 mln. eurų (558 mln. JAV dolerių) ir buvo didesni nei analitikų prognozuoti vidutiniškai 455 mln. eurų.

Austrijos bankas ketina parduoti verslą Lenkijoje, kurioje „Raiffeisen“ tarp didžiausių bankų užima aštuntą vietą.

Taip pat ketinama parduoti verslą Slovėnijoje ir sumažinti nuostolingos veiklos Ukrainoje ir Vengrijoje mastą.

Nors veikla Rusijoje 2014 metais buvo pelninga, „Raiffeisen“ taip pat ketina riboti veiklos mastą šioje šalyje, visų pirma dėl Rusijos ekonomikos patiriamų sunkumų.

Be to, ketinama sumažinti veiklos Azijoje ir JAV mastą arba pasitraukti iš šių rinkų.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą