Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 12d. 13:14 , atnaujinta: 2016 spalio 12d. 13:47

Rasa Budbergytė: PVM lengvata šildymui nenumatyta

Šildymas
Fotolia nuotr. / Šildymas

Rinkimai į Seimą dar nesibaigė, o nužengianti Vyriausybė bando šilumos vartotojų kantrybę. Finansų ministrė trečiadienį po Vyriausybės posėdžio pareiškė, kad PVM lengvatos šildymui naujame biudžete nėra. Tai reiškia, kad kitais metais PVM šildymui bus ne 9 proc. kaip dabar, o 21 proc. O tai paveiks ir šilumos kainas.

„Šiuo metu biudžete tokios lengvatos pratęsimas nėra numatytas. (...) Reiškia tai, kad iš tiesų tie žmonės, kurie už šildymą tikrai neturi pajamų susimokėti, jiems turi būti numatyta kita forma, kaip padėti. Aš manau, kad sprendžiant bet kokios lengvatos klausimą, reikia galvoti, koks lengvatos tikslas ir ką pasiekiame, ją pratęsdami ar panaikindami“, – po Vyriausybės posėdžio sakė R.Budbergytė.

Banko „Nordea“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas mano, kad PVM lengvata turėtų būti panaikinta visam laikui.

Jo nuomone, PVM lengvata šildymui neskatina žmonių taupyti, imtis renovacijos, apskritai neskatina domėtis šildymo kaina. „Lengvata nėra socialiai teisinga“, – sakė „Nordea“ vyriausiasis ekonomistas.Banko „Nordea“ vyriausiasis ekonomistas Ž.Mauricas įsitikinęs, kad lengvata turėtų būti panaikinta. „Tai nėra socialinę įtampą lengvinanti priemonė. Lengvata naudojasi ir turtingi žmonės, gyvenantys dideliuose butuose. Mažas pajamas gaunantys asmenys gali gauti kompensacijas“, – 15min sakė Ž.Mauricas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žygimantas Mauricas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žygimantas Mauricas

Tiesa, dėl lengvatos dar savo sprendimą gali pareikšti ir nauja valdžia. Konservatorių programoje įrašyta, kad partija nesieks jokių PVM lengvatų, o „valstiečiai“ žada mokesčių sistemą padaryti paprastesne. „Teoriškai šios partijos dėl PVM lengvatos turėtų sutarti. O kaip tai atrodys praktiškai, greitai pamatysime“, – teigė Ž.Mauricas. Be to, sakė jis, dabar geras laikas panaikinti lengvatą – šildymo kainos sumažėjusios, o nauja valdžia tik pradės darbus.

Beje, valdantieji PVM lengvatą kaip tik ir ketino palikti iki kadencijos pabaigos. Praėjusių metų birželį premjeras Algirdas Butkevičius tikino, kad, nors šilumos kainos mažėja, dujų kainos mažėja, tačiau lengvata turi išlikti iki kadencijos pabaigos.

„Lengvata turi būti dar pratęsta, nors buvo kalbama apie tai, kad šilumos kaina labai sumažėjusi, dujų kaina sumažėjusi, bet mes turime paskaičiavę įvairiausius variantus, kaip keistųsi šilumos kaina, jeigu PVM būtų nelengvatinis. Tuomet šilumos kaina didėtų 10–15 proc. Todėl šiandien vieningai buvo sutarta, kad šilumos PVM lengvata turi išlikti, manoma, iki kadencijos pabaigos“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Panašu, kad lengvatos klausimą turės apsvarstyti nauja valdžia. Siūlymų naikinti PVM lengvatą šildymui būta ir anksčiau, tačiau valdantieji ją pratęsdavo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką