Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Renovuojamų namų gyventojai labiausiai rūpinasi dėl nemokių kaimynų

Klaipėdoje šiuo metu baigiama renovuoti daugiabutį Tilžės gatvėje.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdoje šiuo metu baigiama renovuoti daugiabutį Tilžės gatvėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje jau kitą pavasarį ketinama pradėti modernizuoti 24 daugiausiai šilumos energijos išeikvojančius namus. Iš viso Klaipėdos savivaldybė buvo atrinkusi 86 tokius daugiabučius.

Peržiūrėjus sąrašą atsisakyta senamiesčio pastatų, nes čia renovacijos procedūros trunka ilgiau. Liko 29 daugiabučiai, tačiau renovacijai pasiryžo tik 24 namų gyventojai. Trečiadienio vakarą Žvejų rūmuose buvo surengtas susirinkimas investiciniams planams aptarti. 

Už renovaciją paklos tūkstančius

Buvo parengti ir pristatyti investiciniai planai, kiek renovacija kainuotų kiekvienam butui. 

Štai Vyturio g. Nr. 7 namo 65 kv. metrų ploto buto gyventojams renovacija gali kainuoti apie 15-16 tūkst. Lt. Dar beveik antra tiek skirtų valstybė. Paryžiaus komunos g. Nr. 2 namo, kur yra nedideli 20-27 kv. m ploto butai renovacija gyventojams kainuos apie 5-6 tūkst. Lt. Labiau apleistų butų savininkams – ir 15 tūkst. Lt. Apskaičiuota, kad šių nedidelių būstų gyventojai praėjusią žiemą mokėdavo po 250-270 Lt už buto šildymą. 

Kaip teigė Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovas Liudvikas Dūda, buvo atrinkti statiniai, kur per metus vienam kvadratiniam metrui apšildinti prireikia 150 ir daugiau kilovatvalandžių. 

Senamiestyje, pavyzdžiui, Tiltų g., atsirado statinių, kurie energijos iššeikvojo ir po 200 ar daugiau Kwh vienam kvadratiniam metrui. Tačiau apsispręsta pirmajame etape senamiesčio namų neįtraukti. 

„Gyventojams daryti iš esmės nieko nereikia – tik pritarti renovacijai ir pasirašyti. Visa kita jau bus daroma savivaldybės iniciatyva. Už renovaciją bus atsiskaitoma iš sutaupytų pinigų, sumažėjus išlaidoms už šildymą. Tik dalis pinigų bus skiriama šildymui, dalis – renovacijos išlaidoms padengti. Reikia suprasti, kad nemodernizavus namų jie praras išvaizdą ir toliau tuštins gyventojų kišenes kai ateis šildymo sezonas“, – aiškino L.Dūda. 

Susirūpino kaimynais

Tikslas – kad po renovacijos gyventojų išlaidos už būsto šildymą sumažėtų per pusę. Planuojama, kad renovacijos programa bus patvirtinta rugsėjį, o patys statybos darbai prasidėtų kovą. 24 namus norima užbaigti renovuoti kitų metų lapkritį.

Į susirinkimą Žvejų rūmuose atėjo šimtai klaipėdiečių. Žmonės labiausiai rūpinosi, kas bus su jų kaimynais, gyvenančiais iš socialinių pašalpų. „Renovacijos tikslas nėra iškeldinti šiuos žmones. Dėl jų procesas neįstrigs“, – žadėjo L.Dūda.

Tik vienas kitas žmogus prisipažino, kad jiems neprireiks kreiptis į banką ir galės už renovaciją susimokėti išsyk. Kiti vis klausinėjo, ar bus įkeistas jų butas ir kaip galės išsimokėti už statinio renovaciją. Visi nurimo tik išgirdę, kad jų turtas nebus užstatytas, o už renovaciją galima bus išsimokėti per 8-20 metų.

„O kas parinks statybininkus? Kodėl to negalime padaryti mes patys?“ – klausė vienas Taikos prospekto gyventojas. Vyras baiminosi, kad viešieji pirkimai, kai bus parinktas pigiausiai statybos darbus pasisiūlęs atlikti rangovas, lems prastą kokybę.

Klaipėdos daugiabučių, nepatekusių į pirmąjį renovacijos etapą, gyventojai netrukus galės vėl teikti prašymus dalyvauti renovacijos programoje. Antrame etape kartelė bus kiek nuleista – galės siekti modernizacijos ir energetiškai kiek taupesni namai, tačiau pastatyti pagal iki 1993-iųjų išduotus leidimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką