Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Rosneft“ teigia atradusi naftos telkinį su „Exxon“, kuri paskelbė apie pasitraukimą iš Rusijos

Arktis
„Scanpix“ nuotr. / Arktis
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Pagrindinė Rusijos naftos gavybos įmonė „Rosneft“ šeštadienį paskelbė, kad kartu su tarptautine naftos milžine „ExxonMobil“ atrado naują telkinį Arkties priekrantėje, nors toks bendradarbiavimas atrodo prasilenkiantis su Vakarų šalių sankcijomis Maskvai. Be to, tik kiek daugiau nei prieš savaitę „ExxonMobil“ paskelbė pasitraukianti iš Rusijos.

Tačiau tikėtina, kad toliau pastangos vystyti gavybą naujajame telkinyje susidurs su kliūtimis, nes didžiosios tarptautinės naftos bendrovės turi mažinti savo dalyvavimą Rusijoje dėl Vakarų šalių sankcijų, paskelbtų dėl Maskvos vaidmens Ukrainos krizėje.

„Rosneft“ ir jos vadovas Igoris Sečinas yra tų baudžiamųjų priemonių taikinių sąraše, Vakarams reaguojant į konfliktą, nusinešusį Ukrainoje jau per 3 000 žmonių gyvybių.

„Rosneft“ šeštadienį paskelbė, kad ji kartu su „ExxonMobil“ sėkmingai įrengė gręžinį „Universitetskaja 1“, kuris tapo toliausiai šiaurėje esančiu gręžiniu pasaulyje.

JAV ir Europos Sąjungos (ES) sankcijos faktiškai užkerta kelią Rusijos bendrovėms naudotis užsienio technologijomis ir draudžia Vakarų šalių bendrovėms bendradarbiauti vykdant telkinių žvalgybą ir išteklių gavybą Arktyje, taip pat skalūnų dujų telkinių paieškos bei giliavandenės gręžybos srityse.

„Rosneft“ šeštadienį paskelbė, kad ji kartu su „ExxonMobil“ sėkmingai įrengė gręžinį „Universitetskaja 1“, kuris tapo toliausiai šiaurėje esančiu gręžiniu pasaulyje. Šis gręžinys yra Karos jūros naftos gavybos regiono licenciniame plote „Rytų Prinovozemelsko 1“, kurio naftos telkinių atsargos galbūt prilygsta Saudo Arabijos valdomoms.

„Išgauta pirmoji nafta. Tai nuostabi lengvoji nafta – netgi pirminiai analizės rezultatai rodo, kad ji prilygsta „Siberian Light“ rūšies“ naftai, sakoma I.Sečino pranešime, paskelbtame „Rosneft“ tinklalapyje.

Jis pridūrė, kad „Rosneft“ nori pavadinti tą telkinį „Pobeda“ („Pergalė“).

„ExxonMobil“ ir „Rosneft“ 2011 metais pasirašė 3,2 mlrd. dolerių vertės kontraktą dėl naftos paieškų ir gavybos tame regione.

„ExxonMobil“, kurios būstinė įsikūrusi Teksase, praeitą savaitę pranešė, kad JAV Iždo departamentas suteikė leidimą per trumpą laiką užbaigti tą gręžinį. Vakarų sankcijos numato, kad bendradarbiavimo su Rusijos naftos sektoriumi projektai negali trukti ilgiau negu 14 dienų.

„Exxon“ pranešė apie pasitraukimą

Exxon“ nusprendė nutraukti gręžimo darbus Karos jūroje, praėjusią savaitę pranešė bidnessetc.com.

„Exxon Mobil Corporation“ pranešė, kad gavo leidimą nutraukti tiriamojo gręžinio gręžimą Karos jūroje. Gręžimo darbai nutraukti jau praėjusią savaitę.

„Exxon“ kartu su Rusijos kompanija „Rosneft Oil“ gręžimo darbus Arktyje pradėjo praėjusį mėnesį. Jos yra pasirašiusios sutarimą dėl 40 gręžinių. Sutarties sąlygos turėtų būti įgyvendintos iki 2018 metų. Tačiau „Exxon“, įvertinusi „University-1“ gręžinio sudėtingumą ir Karos jūros landšaftą, kartu su kitais JAV akcininkais, gavo leidimą nutraukti visus su tiriamuoju gręžiniu susijusius darbus. Tai yra prastos naujienos Rusijai ir „Rosneft“.

Tuo metu kitos didelės naftos kompanijos ketina ir toliau dirbti su Rusija. Po naujų Rusijai pritaikytų sankcijų, kurios smarkiai atsilieps energetikos sektoriui, „Royal Dutch Shell“ ir „Total“ pranešė, kad planų Rusijoje nekeičia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Arktis Rusija Nafta
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką