Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

S.Skvernelis: Baltijos šalių deklaracija dėl Astravo elektros – netrukus

Rygai pagaliau apsisprendus nepirkti Astravo atominės elektrinės elektros, Baltijos šalys jau artimiausiu metu gali pasirašyti politinę deklaraciją, įtvirtinančią bendrą trijų šalių poziciją nepirkti baltarusiškos elektros, pradėjus veikti branduolinei jėgainei, sako premjeras Saulius Skvernelis.
Elektros lemputė
Elektra / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tokią galimybę premjeras išsakė Latvijai antradienį paskelbus, kad ji nepirks elektros iš Baltarusijos, jeigu šioje šalyje pradės veikti Astravo AE.

„Mes, kaip jau turbūt žinote, artėjame prie politinės deklaracijos, kur buvome užstrigę, tai, matyt, dabar ir paskutiniai įvykiai galbūt painspiravo, kad bus dar lengviau susitarti. Ir yra parengtas jau tas techninis sprendimas tarp reguliatorių mūsų Baltijos valstybių ir, manau, kad galėtume tą irgi artimiausiu metu padaryti – ir politinę deklaraciją, ir reguliuotojai pasirašytų bendrą metodiką“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas trečiadienį BNS sakė, kad dabar planuojama galutinai suderinti politinės deklaracijos tekstą ir kartu patvirtinti trišalę prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodiką.

Ministro teigimu, dar yra laiko, kad būtų rasti galutiniai tiek politiniai, tiek techniniai sprendimai.

Latvijos premjeras Krišjanis Karinis šį antradienį pareiškė, kad Latvija sustabdys elektros prekybą su Baltarusija, jei pradės veikti Astravo AE. Latvių premjeras sakė, kad tokiu atveju Latvija gali pradėti prekybą elektra per Latvijos ir Rusijos jungtį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius