Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 11:48

Saulės energijos sektoriaus įmonės: auga ir darbuotojų skaičius, ir kredito rizika

Lietuvoje veikiančios saulės energijos parkus bei įrangą siūlančios įmonės sparčiai auga, tačiau auganti įmonių kredito rizika rodo, kad pokyčiai įmonėse yra labai kontrastingi, rašoma pranešime spaudai.
Saulės jėgainė
Saulės jėgainė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nors bendrai darbuotojų skaičius ir darbo užmokestis sektoriuje per metus išaugo 30 proc., dalies įmonių apyvarta pernai mažėjo, jos patyrė nuostolių, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ su saulės energijos gamyba ar įrangos montavimu dirbančių 36 įmonių apžvalga.

Šiose įmonėse šiuo metu yra įdarbinta 840 darbuotojų, palyginimui prieš pora metų jų buvo du kartus mažiau. Sektorius išsiskiria gan aukštu darbo užmokesčiu – kovo mėn. duomenimis, vidutinis atlyginimas įmonėse buvo beveik 2135 Eur iki mokesčių.

Per metus išaugusi įmonių kredito rizika atskleidžia sektoriaus kontrastus – aukštos rizikos įmonių sąraše padaugėjo nuo 9 proc. iki 15 proc., o žemiausios rizikos įmonių nebeliko. „Kita vertus, žemos kredito rizikos rėžiuose šiuo metu koncentruojasi beveik pusė analizuotų įmonių, - sako „Scorify“ verslo sprendimų vadovė J.Tamašauskaitė. – Žemos rizikos yra ir naujos saulės parkus plėtojančias įmones, ir seniau įkurtos įmones, kurios sėkmingai siūlo klientams privačias saulės elektrines bei įrangą“.

Pasak J.Tamašauskaitės, verta pastebėti, kad sektorius yra gana jaunas. „Trečdalis mūsų analizuotų įmonių yra įkurtos per pastaruosius penkerius metus. Be to, tai ir pastaruoju metu sparčiai augantis sektorius – analizuodami jau pateiktas dalies įmonių 2021 m. finansines ataskaitas matome, kad įmonės bendrai pasiekė 50,7 mln. Eur apyvartą, kuri per metus padvigubėjo. Be to, nagrinėtos įmonės neturi skolų „Sodrai“, - sako „Scorify“ verslo sprendimų vadovė Jurga Tamašauskaitė. – Tokia veiklos plėtra yra dėsninga, vertinant valstybės atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo skatinimo programas gyventojams, augantį gyventojų susidomėjimą saulės parkų paslaugomis bei verslo poreikį naujiems, pigesniems energijos šaltiniams, augant įprastos elektros energijos kainoms“.

Pagal 2020 m. finansinių ataskaitų duomenis, tais metais sąrašo įmonės pasiekė 130 mln. Eur apyvartą, sektorius uždirbo 4,6 mln. Eur pelno, du trečdaliai įmonių buvo pelningos.

Pastaba: Sąraše neanalizuotos „Ignitis“ grupės įmonės, o į sąrašą pateko įmonės, kurios greta saulės elektrinių parko ar elektrinių įrengimo paslaugų, gali teikti ir kitas pasaugas (pvz., kitas inžinerinės įrangos ar vėjo elektrinių paslaugas).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką