Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 21, 13:24 Atnaujinta 2022 06 21, 14:19

Seimas atmetė opozicijos siūlymą atidėti elektros tiekėjo pasirinkimo datą

Seimas nesvarstys opozicijos siūlymo pusantrų metų atidėti nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo datą – po pateikimo antradienį parlamentarai valdančiųjų balsais atmetė tokią Elektros energetikos įstatymo pataisą.
Elektros tiekėjai
Elektros tiekėjai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Už balsavo 61 Seimo narys, prieš buvo 36, o susilaikė 33.

Vėliau 65 balsais „už“ ir 35 „prieš“ Seimas projektą atmetė. Tai reiškia, kad iniciatoriai į plenarinių posėdžių salę su šia pataisa galės grįžti po pusmečio.

Gyventojams, suvartojantiems virš 1 tūkst. kilovatvalandžių elektros per metus, nepriklausomą tiekėją siūlyta leisti pasirinkti iki 2024 metų sausio (dabar – birželio 26-oji), o kitiems – iki 2024 metų liepos 1-osios (vietoj 2022 metų gruodžio 18 dienos).

Taip pat siūlyta nepasirinksiantiems tiekėjo gyventojams netaikyti 25 proc. priemokos už garantinį tiekimą.

„Patys elektros tiekėjai konkuruodami tarpusavyje galbūt pasiūlytų geriausią kainą. Žmonės moka skaičiuoti. Jeigu jie matys, kad tarifas yra gerokai pigesnis, jie ir pasirinks tą tiekėją“, – pristatydamas pataisas teigė „valstietis“ Arvydas Nekrošius.

Konservatorius Jurgis Razma pabrėžė, kad Lietuva keliais metais atsilieka nuo kaimynų estų ir latvių ir pataikė į labai nepalankų laikotarpį, kai elektros kainos smarkiai auga ir vartotojai negali iš karto pajusti konkurencijos naudos.

Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinkskienė pabrėžė, kad žmonės, dėl vienų ar kitų priežasčių nepasirinkę nepriklausomo tiekėjo, patiria didelį stresą. Pasak jos, laiku negalėjo sutarčių pasirašyti daug pagyvenusių žmonių.

„Jie sako: nespėjame realiai fiziškai tuos energijos tiekėjus užsirašyti, nes, sako, eilės baisulinės ir tiesiog techniškai neįmanoma greitai pasirinkti“, – kalbėjo A.Širinskienė.

J.Razmos teigimu, tiekėjo dar nepasirinko 18 proc. antrojo etapo gyventojų – 130 tūkst. iš 740 tūkst.

Birželio 16-osios duomenimis, 68,3 proc. antrojo etapo vartotojų pasirinko „Ignitis“, įmonę „Perlas energija“ – 14 proc., o „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ – po 9-8 proc.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką