Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 07, 17:17 Atnaujinta 2021 01 07, 17:53

Seimas pradėjo svarstyti R.Pociaus kandidatūrą į VERT pirmininkus

Seimas pradėjo svarstyti prezidento Gitano Nausėdos teikiamą Renato Pociaus kandidatūrą į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininko postą. Seimas dėl jo balsuos kitą savaitę.
VKEKK Dujų ir elektros departamento direktorius Renatas Pocius
VKEKK Dujų ir elektros departamento direktorius Renatas Pocius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius tvirtino, kad R.Pocius turi aiškią viziją, kaip VERT gali padėti įgyvendinti strateginius energetikos tikslus, kaip neįsileisti elektros iš nesaugios Astravo AE, kaip skatinti inovacijas, supaprastinti šilumos tiekimo reguliavimą, mažinti administracinę naštą rinkos dalyviams,

R.Pociaus teigimu, VERT vaidmuo bus labai svarbus, nes energetikos sektorius tampa „ypač dinamišku, stebima jo transformacija“.

„VERT vaidmuo tampa labai aktualus ir svarbus, nes turės būti įgyvendinti labai svarbūs sprendimai, susiję su gaminančių vartotojų tolimesne skatinimo schemos įgyvendinimu, taip pat su energetikos bendruomenių kūrimusi, lankstesnių paslaugų teikimu“, – teigė R.Pocius.

Įgyvendinant žaliąjį kursą, R.Pociaus teigimu, VERT turi koncentruotis į ES tinklų kodeksą, inovacijas energetikoje, skatinti įmones investuoti į naujas, aplinką tausojančias technologijas.

Pasak jo, SGD terminalo klausimai taps ypač aktualūs 2022 metų pabaigoje, kai VERT turės priimti sprendimą dėl terminalo veiklos modelio po 2024 metų. R.Pociaus nuomone, turi būti įdiegta terminalo pajėgumų – aukcionų sistema, ji turėtų tapti ypač aktuali nutiesus Lietuvos-Lenkijos dujų jungtį, kai terminalo pajėgumai gali būti per maži.

„Gali būti aukcionai reikalingi tam, kad atitinkamas dujų kiekis galėtų pratekėti pro terminalą, tada turėtume naudą arba papildomas pajamas, kurios galėtų mažinti saugumo dedamąją, kuri taikoma gamtinių dujų vartotojams“, – kalbėjo R.Pocius.

Kandidato į VERT vadovus teigimu, šilumos sektoriuje taip pat reikalingos esminė peržiūra, kad vartotojams mažėtų kaina.

R.Pocius siūlomas į šias pareigas nuo sausio 21 dienos. Nuo 2018 metų jis yra tarybos narys.

Seimas ketvirtadienį iš VERT pirmininkės pareigų atleido Ingą Žilienę, kurios kadencija baigsis sausio 20-ąją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką