Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 12d. 17:09

Seime ruoštasi Astravo atominės įjungimui: tarėsi dėl „fake news“ 

Astravo atominė elektrinė
Astravo atominė elektrinė

Kova su „fake news“ (netikromis naujienomis) socialiniuose tinkluose, nerimas dėl Latvijos pozicijos, scenarijus avarijos atveju ir pripažinimas, kad baltarusiška elektra fiziškai tekės per Lietuvą. Tai trečiadienį buvo aptarta Seimo Energetikos komisijos posėdyje pavadinimu „Pasiruošimas Astravo branduolinės elektrinės eksploatacijos pradžiai“.

Parlamentarų, diplomatų, energetikų, įvairių tarnybų atstovų susitikimas buvo uždaras, todėl žurnalistai negalėjo jame dalyvauti.

„Kaip matome iš pranešimų, elektrinė Astrave turėtų pradėti veikti jau kitąmet. Dabar Seimas darys pertrauką, todėl susitikome pasitarti, kaip tam pasiruošti“, – 15min sakė Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.

Pasak jo, susitikime kalbėta, kaip kovoti su netikromis naujienomis, jei piktavaliai feisbuke paskleistų melagingą žinią apie avariją Astravo atominėje elektrinėje. „Yra labai svarbu suvaldyti tokias netikras naujienas, užkirsti joms kelią. Černobylio avarijos likvidatoriai liudija – daug aukų buvo ne dėl avarijos, o dėl ištikusio chaoso, panikos“, – pasakojo Seimo narys.

Beje, susitikime taip pat kalbėta, kaip draudimas pardavinėti baltarusišką elektrą Lietuvoje paveiks energijos kainas mūsų šalyje. Energetikai užtikrino, kad kainoms tai nepadarys jokio poveikio, nes elektros srautas iš Baltarusijos nėra reikšmingas.

Tiesa, kyla nerimas dėl latvių pozicijos. „Latvija nesutinka užkardyti baltarusiškos elektros. Tai jautrus klausimas“, – pripažino V.Poderys.

Latvija dar anksčiau pareiškė neketinanti drausti parduoti jų šalyje baltarusišką elektrą, nors Lietuva prašo įvesti apribojimus.

Seimo Energetikos komisijos pirmininkas pridūrė, kad Astrave pagaminta elektra fiziškai tekės per Lietuvą iki sinchronizacijos, tačiau parduoti jos nebus galima, nes tai draudžia Seimo priimtas įstatymas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką