Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komitetas – už strateginio statuso suteikimą „Amber Grid“

„Amber Grid“ būstinė Vilniuje
Jurgitos Lapienytės nuotr. / „Amber Grid“ būstinė Vilniuje
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pritarė, kad dujų perdavimo įmonė „Amber Grid“ būtų įtraukta į svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą.

Komitetas siūlo, kad į šį sąrašą būtų įrašyta ir energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ valdoma dujų prekybos bendrovė „Litgas“.

Tokį sprendimą komitetas priėmė trečiadienį, apsvarstęs kelių Seimo narių parengtas Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pataisas.

„Viena priežasčių, kad įmonės akcijos, kurios dabar priklauso “Gazprom„, nepatektų į rinką be kontrolės“, – komitete teigė energetikos viceministras Aleksandras Spruogis.

„Viena priežasčių, kad įmonės akcijos, kurios dabar priklauso “Gazprom„, nepatektų į rinką be kontrolės“, – komitete teigė energetikos viceministras Aleksandras Spruogis.

Komitetas taip pat sutiko, kad sprendimai dėl šiame sąraše esančių valstybės kontroliuojamų įmonių įstatinio kapitalo didinimo ir mažinimo, įstatų keitimo, pelno ar nuostolių paskirstymo, jų atskyrimo, pertvarkymo ir likvidavimo būtų priimami, jeigu už juos balsuoja akcininkai, valdantys daugiau kaip pusę balsų.

Energetikos ministerijos Teisės skyriaus vedėja Agnė Amelija Petravičienė aiškino, kad dabar ši nuostata aktuali tik „Lietuvos dujoms“ ir „Amber Grid“.

Pasak jos, pavyzdžiui, „Lietuvos dujų“ akcininkai įstatuose yra numatę tokias balsavimo taisykles, pagal kurias valstybė neturi jokios sprendimo galios.

„Civilinis kodeksas ir Akcinių bendrovių įstatymas numato galimybę akcininkams susitarti, tai jie irsusitarė, ir tas susitarimas įstatymams neprieštarauja, bet prieštarauja interesams“, – sakė A.A. Petravičienė.

Į parlamentarų priekaištus, kad į sąrašą nesiūloma įtraukti įmonės „Litgas“, A.Spruogis teigė, kad ši bendrovės „atlieka tik prekybinę, brokerio funkciją, o visą kitą darbą atlieka „Amber Grid“.

„Nemanėme, kad jis („Litgas“ – BNS) tiek svarbus, kaip „Amber Grid“. Jeigu Seimo nariai mano, mes pasiruošę svarstyti, išsakyti motyvus“, – teigė energetikos viceministras.

Ekonomikos komiteto narys konservatorius Dainius Kreivys jau yra pateikęs pataisas dėl „Litgas“ įtraukimo į strateginę reikšmę turinčių įmonių sąrašą. Dabar laukiama Vyriausybės išvados šiuo klausimu.

Beje, D.Kreivys į sąrašą siūlo įrašyti „Epso-G“, „Litgrid“ valdomą Lietuvos Elektros energetikos sistemos valdymo centrą, „Lietuvos energijos gamybą“, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę bei Kauno hidroelektrinę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
AMBER GRID, AB
Vadovas: Saulius Bilys Darbuotojų sk.: 363 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
LITGAS, UAB
Vadovas: Vytautas Čekanavičius Darbuotojų sk.: 14 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką