Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratai tikina: „Šildymo kainos dėl PVM lengvatos panaikinimo nedidės“

Algirdas Sysas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Sysas
Šaltinis: 15min
0
A A

Visiems vienodai taikoma PVM šildymui lengvata nesprendžia sisteminio energetinio skurdo problemos. Lengvata nėra proporcingai diferencijuota: ji taikoma visiems be išlygų, nepriklausomai nuo šeimos pajamų ir išlaidų. Tačiau nėra taikoma tiems, kurie šildosi individualiai, nors tarp tų gyventojų irgi yra daug mažas pajamas gaunančiųjų.

Seimo LSDP frakcijos pranešime primenama, kad sprendimą laikinai, tik trims metams, įvesti PVM lengvatą šildymui Seimas priėmė dar 2000 metais. Ji turėjo nustoti galioti 2003 m. gruodžio 31 d. Pernai Seimo buvo nuspręsta, kad lengvata galios tik iki 2014 m. pabaigos, ir jos dėl to „naikinti“, kaip teigiama – Vyriausybei siūlyti, nėra reikalo.

Socialdemokratai siūlo skurdo problemą spręsti sistemingai: a) kompensacijas gaunantys gyventojai jas gaus ir toliau; kompensacijų gavėjų skaičius nemažės, nes bus praplėsta „mažas pajamas gaunančiųjų“ sąvoka. Šis mechanizmas trečiadienį bus svarstomas ir tvirtinamas Vyriausybėje; b) nuėmus PVM lengvatą šildymui sutaupytos lėšos turi būti skiriamos bazinio atlyginimo kėlimui. Didinant žmonių pajamas spartės ekonomikos augimas, didės ir mokesčių surinkimas bei „Sodros“ biudžetas.

Sumažinta dujų kaina amortizuos šildymo kainų padidėjimą dėl PVM lengvatos panaikinimo, todėl baiminimasis, kad dėl lengvatos panaikinimo išaugs šildymo kainos, yra nepagrįstas.

Pasak socialdemokratų, dėl sėkmingų derybų sumažinta dujų kaina amortizuos šildymo kainų padidėjimą dėl PVM lengvatos panaikinimo, todėl baiminimasis, kad dėl lengvatos panaikinimo išaugs šildymo kainos, yra nepagrįstas.

 „Suprantu, žmonės nuogąstauja, kad panaikintus mokesčių lengvatą, šildymas ir vėl brangs. Nes dėl „Gazprom“ branginamų dujų tai vyko kone kasmet. Priminsiu, kad kai kurie žmonės, kurie naudojosi ta 12 procentų pridėtinės vertės mokesčio nuolaida, dar prašydavo ir kompensacijų už šildymą, karštą ir šaltą vandenį socialiniuose savivaldybių skyriuose (jeigu jų pajamos neviršydavo Vyriausybės nustatytos ribos). Dabar, jeigu būtų panaikinta mokesčio lengvata ir žmonių pajamos dėl to sumažėtų, jiems būtų kompensuojama pagal tą pačią tvarką – jos netgi nereikia keisti“, – teigia Seimo pirmininko pavaduotojas, Seimo LSDP frakcijos narys Algirdas Sysas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką