Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SGD laivui reikalingų plieno lakštų jau supjauta 5,5 tūkst. tonų

Laivas-saugykla su dujinimo įrenginiu
„Klaipėdos naftos“ nuotr. / Laivas-saugykla su dujinimo įrenginiu
Šaltinis: 15min
0
A A

Pietų Korėjoje esančioje laivų statykloje „Hyundai Heavy Industries Co., Ltd“, kurioje statomas Lietuvai skirtas laivas – saugykla su dujinimo įrenginiu – darbai įsibėgėja. Supjauta daugiau nei 5 500 tonų (iš 25 000 tonų) plieno lakštų reikalingų laivo statybai.

„Šiame laivo statybos etape yra labai svarbu, kad atliekami technologiniai darbai  būtų vykdomi pagal tiksliai numatytą ir suplanuotą grafiką, kas leistų užsitikrinti,  kad laivas – saugykla į Klaipėdos uostą atplauks 2014 metų II pusėje. Tokiu būdu  bendrovės specialistai dirbantys ir telkiantys visas pajėgas SGD projekto  įgyvendinimui nuolat bendradarbiauja su paslaugos vykdytoju ir siekia maksimalaus  rezultato“, – sakė AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Anot Masiulio, tik rugsėjo pabaigoje prasidėję laivo-saugyklos statybos darbai  džiugina pasiektais rezultatais. Planuojama, jog lapkričio pabaigoje jau bus  supjauta daugiau nei 14 000 tonų plieno lakštų, o visas reikalingas plieno  konstrukcijai kiekis apie 25 000 tonų bus pagamintas iki metų pabaigos. Anksčiau  buvo planuojama, jog plieno pjovimo darbai užtruks iki 2013 kovo mėn.

Kaip pasakojo įmonės vadovas, plieno konstrukcijų pjovimo darbai reikalauja daugiau  laiko formuojant laivo priekį ir galą. Pastarieji pjovimai atliekami pagal  geometrinius brėžinius, kurie yra daug sudėtingesni nei jungiamieji plieno lakštai  reikalingi laivo priekiui ir galui sujungti.

Paraleliai plieno pjovimo darbams vykdoma ir laivo technologinių sistemų gamyba bei  šių sistemų patikrinimo ir testavimo darbai.

Sutartis dėl suskystintųjų gamtinių dujų plaukiojančio laivo-saugyklos su dujinimo  įrenginiu pagaminimo buvo sudaryta tarp AB „Klaipėdos nafta“ ir Norvegijos bendrovės  „Höegh LNG“. Tiekėjas pateiks laivą, teiks priežiūros ir operavimo paslaugas,  užtikrins kompetentingą laivo įgulą.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 391 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką