Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SGD terminalas – Lietuvos koziris derybose su „Gazprom“, tačiau Seimas vis dar nežino, ar projektas yra teisėtas

Artūras Skardžius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Skardžius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektas parlamentinės laikinosios komisijos pirmininkui Artūrui Skardžiui kelia abejonių – jis esąs per brangus, kai kurie sprendimai neva priimti neteisėtai. Tačiau dabar A.Skardžius prašo daugiau laiko SGD terminalo „išmėsinėjimui“ ir prašo neeskaluoti šio klausimo.

Par­la­men­ti­nė lai­ki­no­ji ty­ri­mo ko­mi­si­ja, ku­ri aiš­ki­no­si bu­vu­sios Vy­riau­sy­bės veik­lą ener­ge­ti­ko­je, Sei­me antradienį pra­šė lei­di­mo pa­pil­do­mai ana­li­zuo­ti SGD ter­mi­na­lo Klai­pė­do­je pro­jek­tą. Klausimas svarstomas skubos tvarka. Po pateikimo ir svarstymo pritarta tokiam prašymui, priėmimas nukeltas iš pradžių iki 15 val. 45 min., vėliau atidėtas iki kito posėdžio (ketvirtadienį).

„Komisija priėmė sprendimą nukelti išvados priėmimą į gruodžio mėnesį, tada, kai jau bus terminalas bus pastatytas, ir šio klausimo neeskaluoti, kaip tą daro kiti, norintys eskaluoti, net viešųjų ryšių kompanijas pasisamdo. (…) Suprantame, kad terminalas reikalingas, bet kai kurios aplinkybės išties neramina. Tiek pati kaina, tiek teisėtumas sprendimų, kurie buvo padaryti pono Kubiliaus Vyriausybės. Atsižvelgiant į tą sudėtingą situaciją, prašytume klausimo neeskaluoti“, – sakė A.Skardžius.

Daugiausia eskaluojate tai jūs, – sakė V.M.Čigriejienė.

Tuo metu parlamentarė konservatorė Vida Marija Čigriejienė pastebėjo, kad A.Skardžius ir yra tas, kuris šį klausimą ekskaluoja.

„Daugiausia eskaluojate tai jūs tą klausimą. Neklausote nei savo premjero, partijos pirmininko ir tą adrenaliną liejate komisijoje, kiek žinau. Ar jums neatrodo, kad jūsų komisijos darbas tendencingai kenkia projektui, valstybei, suskystintų gamtinių dujų terminalo statybai, diskredituoja nacionalinės energetikos strategijos koncepciją. Ar jūs apgailestaujate, kad ne jūs esate Roko Masiulio („Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius – 15min.lt) vietoje?“, – sakė parlamentarė.

„Antivalstybiniai veiksmai“

Konservatorius Audronius Ažubalis sakė, kad išvadų tvirtinimo atidėjimas reikštų viešą abejoję svarbiausiais Lietuvos energetiniais projektais.

„Bandymas atidėti išvadų skelbimą reiškia, kad pilietis Skardžius siekia, kad Lietuvos energetinio saugumo projektai būtų ir toliau kvestionuojami viešojoje erdvėje. Tai manau kaip dar vieną būdą kompromituoti Lietuvos energetinį saugumą“, – sakė parlamentaras. Pasak jo, tai yra „sąmoningas sabotavimas“ svarbiausių Lietuvos energetinių projektų.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Audronius Ažubalis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Audronius Ažubalis

„Tai atitinka Maskvos siekį kompromituoti projektus“, – sakė A.Ažubalis. A.Skardžių jis vadino „įrankiu, nukreiptu prieš Lietuvos saugumą“.

Apie Maskvos interesus kalbėjo ir opozicijos lyderis Andrius Kubilius. Pasak jo, Kremlius ir A.Skardžius turi bendrą tikslą – diskredituoti gyvybiškai svarbius energetinius projektus.

Būtų geras projektas, jeigu būtų nupirktas laivas. Vyrai, geriausiu 600 mln. Lt ir turim laivą savo. O dabar sumokėsime 1,8 mlrd. Lt ir laivas vis tiek bus norvegų, – sakė K.Daukšys.

Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Kęstutis Daukšys paprašė nevaryti ant dabartinės Vyriausybės. Konservatoriai, pasak jo, akivaizdžiai padarė daug klaidų, ir SGD terminalo projektą reikia iki galo išnagrinėti, todėl reikia pratęsti ir laikinosios komisijos darbą.

„Būtų geras projektas, jeigu būtų nupirktas laivas. Vyrai, geriausiu 600 mln. Lt ir turim laivą savo. O dabar sumokėsime 1,8 mlrd. Lt ir laivas vis tiek bus norvegų“, – sakė parlamentaras.

Tuo metu Vilija Aleknaitė Abramikienė siūlė sudaryti kitą laikinąją komisiją, kuri svarstytų, ar nereikia skelbti A.Skardžiui apkaltos, taip pat kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

Dirba jau ilgiau, nei planuota

2013 me­tų bir­že­lį su­da­ry­tos ko­mi­si­jos dar­bą Sei­mas jau du kar­tus yra pra­tę­sęs. Ko­mi­si­jo­je dir­ba 12 par­la­men­ta­rų, iš ku­rių opo­zi­ci­jai pri­klau­so ke­tu­ri. Jie pa­tei­kė sa­vo at­ski­rą­ją nuo­mo­nę dėl ko­mi­si­jos iš­va­dų.

A.Skardžius yra sakęs, kad energetikos srityje buvo užfiksuotas didelis pinigų švaistymas. Tokie kaltinimai mesti ir akcinei bendrovei „Klaipėdos Nafta“, kuri užsiima suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statyba. Įmonės esą samdėsi užsienio konsultantus, teisininkus, viešųjų ryšių specialistus,  vadovų atlyginimai esą buvo išpūsti, nesusiję su veiklos rezultatais, buvo daroma, kas norima, o už viską mokėjo Lietuvos energetikos ir dujų vartotojai.

Seimas antradienį pritarė Irenos Šiaulienės, Algirdo Syso ir Birutės Vėsaitės siūlymui kreiptis į Vyriausybę su prašymu atlikti SGD terminalo auditą po to, kai projektas bus įgyvendintas.

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 393 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką