Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šilumininkai: trumpalaikis atšalimas nereiškia, kad šildymo sezonas bus pradėtas

Katinas
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Katinas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Šilumos tiekėjai jau pasiruošę tenkinti gyventojų poreikius ir vos tik prireikus galėtų pradėti šildymo sezoną. Tačiau Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas ragina nesibaiminti galbūt tik trumpam atvėsusių orų ir palaukti tradicinio šildymo sezono pradžios – spalio 15 d.

Pagal daugiametę statistiką šildymo sezonas Lietuvoje prasideda apie spalio 15 d. ir baigiasi apie balandžio 15 d.

Sinoptikai žada, kad artimiausiomis dienomis vidutinė paros temperatūra Lietuvoje nebus didesnė kaip 10 laipsnių. Vadinasi, daugiabučių namų gyventojai turi visokeriopą teisę reikalauti pradėti šildymo sezoną.

Pasak V. Stasiūno, įstatymiškai viskas įmanoma, tačiau skubėti esą nevertėtų, nes trumpalaikis temperatūros nukritimas nekonstatuoja fakto, kad šiltesni orai nebesugrįš.

„Mūsų pastatai turi tokią savybę kaip akumuliacinė šiluma, kada sienos, lubos ir pamatai išsilaiko įšilę. Tad trumpalaikis temperatūros nukritimas gali dar įtakos nedaryti, kad tikrai reikės pradėti šildymo sezoną. Tuo labiau, kad visi daugiabučiai namai yra aprūpinami karštu vandeniu per cirkuliacinę sistemą, kuri taip pat tiekia šilumą“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ sakė V. Stasiūnas.

Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas pasakojo, kad pagal daugiametę statistiką šildymo sezonas Lietuvoje prasideda apie spalio 15 d. ir baigiasi apie balandžio 15 d. Pagal teisės aktus šildymo sezonas pradedamas tuomet, kai tris paras iš eilės lauko temperatūra būna žemesnė nei 10 laipsnių. Patalpoje temperatūra negali būti žemesnė kaip 18 laipsnių.

Visą "Žinių radijo" laidos "Atualioji valanda“ įrašą galite rasti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką