TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šilumos siurbliai – ieškantiems mažų sąskaitų ir švarios energijos

Šilumos siurblys
Bendrovės „City-Line LT“ nuotr. / Šilumos siurblys
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
3
A A

„Vasarą ruošk roges, o žiemą ratus“ – posakis apie lietuvišką klimatą, todėl itin svarbu pasirūpinti tinkama šilumos sistema. Ekologiški, taupantys energiją, laiką ir pinigus – taip pristatomi šilumos siurbliai, vienos sparčiausiai populiarėjančios šildymo sistemos. Kondicionieriais ir šilumos siurbliais prekiaujančios ir montuojančios bendrovės „City-Line LT“ specialistai padės išsirinkti tinkamą įrenginį ir jį sumontuos jūsų patalpose.

Energija – iš oro

Šilumos siurbliai iš kitų energijos sistemų išsiskiria tuo, kad naudoja

energiją, kuri yra ore. Tai labai patogu tiek vasarą, tiek žiemą: veikiant šildymo režimui, šilumos energija pernešama iš lauko į patalpas, o šiltuoju periodu energija keliauja priešinga kryptimi – iš patalpų į lauką. Kitaip tariant, šilumos siurbliai ne gamina šilumą, o tik perneša ją iš vienos terpės į kitą, taip šildo arba vėsina.

Šilumos siurblių pasirinkimas yra nemažas – ne tik gamintojų, bet ir rūšių. Yra keturi šių šildymo sistemų tipai: „oras-oras“, kuomet šiluma imama iš lauko oro ir pernešama į patalpų vidų, išpučiant šiltą orą; „oras-vanduo“, kai šiluma imama iš lauko oro ir pernešama į patalpas bei atiduodama grindiniu ar radiatoriniu šildymu; „žemė-vanduo“ arba kitaip geoterminis šilumos siurblys, kai šiluma imama iš žemės ir pernešama į patalpų vidų; hibridinis šilumos siurblys „oras-vanduo-dujos“, kurie gali veikti kaip „oras-vanduo“ ir kartu kaip dujinis katilas.

Šilumos siurblių pritaikomumas labai platus: jie montuojami individualiuose namuose, biuruose, parduotuvėse, kavinėse, sandėliuose, garažuose, net butuose. Tai vietos, kur praleidžiame daug laiko, todėl svarbu turėti ekologišką šildymo sistemą – būtent tokie ir yra šilumos siurbliai.

Didelis pasirinkimas – padės išsirinkti

Perskaičius ne vienam iškilo klausimas – o kurį man pasirinkti? Kuris labiau tiktų namui, o kuris garažui ar sodybai? „City-Line LT“ direktorius Renatas Šilobritas prieš nusprendžiant, kurį įrenginį montuoti, rekomenduoja atsakyti į tris klausimus:

1. Ar šilumos siurblys bus naudojamas kaip pagrindinis šilumos šaltinis, ar kaip pagalbinė priemonė pasišildyti?

2. Ar reikalingas tik tam tikrų patalpų, zonų šildymas, ar viso pastato šildymas?

3. Koks patalpų plotas, orientyras į pasaulio šalis?

Jei jums reikia tik papildomo ar kelių atskirų zonų šildymo, tuomet „City-Line LT“ vadovas R.Šilobritas siūlo rinktis šilumos siurblius „oras-oras“, kurie yra pigesni bei greitai montuojami. Jie puikiai tinka sodyboms, komercinėms patalpoms, butams. Tuo tarpu šildyti namus rekomenduojama šilumos siurbliais „oras-vanduo“, kurie ne tik efektyviai šildys kambarius, bet ir ruoš karštą vandenį.

Tokie yra JAV prekinio ženklo „Cooper and Hunter“ ir japonų „Daikin“ šilumos siurbliai. Šie įrenginiai, kuriais prekiauja „City-Line LT“, specialiai pritaikyti šaltesniam klimatui, pasižymi ypatingu patikimumu – jie veikia efektyviai, net kai temperatūra lauke nukrenta iki -30 laipsnių šalčio.

Šie gamintojai pagalvojo ir apie gyventojus, kurie turi retai naudojamas patalpas, tokias kaip garažas ar vasarnamis, tačiau nori apsaugoti vandentiekio sistemą šaltuoju periodu. Pavyzdžiui, temperatūrai nukritus žemiau 10 laipsnių, galima nustatyti šilumos siurblio sistemą, kad ji įsijungtų. Sistema, išlaikydama šią temperatūrą, ne tik apsaugos vandentiekį, bet sumažins jūsų šildymo išlaidas.

Abejojantiems, ką rinktis

Jei dar abejojate, tuomet „City-Line LT“ vadovas R.Šilobritas vardina kitus šilumos siurblių pranašumus:

  • jie lengvai ir greitai montuojami;
  • žiemą šildysite patalpas, o vasarą jas vėsinsite;
  • šilumos siurblys „oras-vanduo“ gali šildyti bei ruošti karštą vandenį o vasarą dar ir atvėsinti patalpas;
  • lengvai ir patogiai valdysite savo šilumos sistemą, o prijungus bevielio interneto priedėlį galėsite valdyti ir nuotoliniu būdu;
  • jei jau turite šildymo sistemą, tokią kaip kieto kuro ar dujinį katilą, tuomet šilumos siurblį galite suderinti su ja;
  • jis yra saugus, nereikalaujantis specialios priežiūros - nereikia nerimauti, kad prisilietus prie įrenginio nudegsite;
  • šilumos siurbliams nereikia kamino, kurį reguliariai reikia valyti nuo suodžių;
  • nereikia kieto kuro saugyklos, kuri užima nemažą patalpos ar kiemo vietą.
  • „City-Line LT“ visai sumontuotai įrangai suteikia iki 5 metų garantiją. Atsižvelgiant į kliento poreikius, bendrovė gali pasiūlyti plačią gamą šilumos siurblių bei juos sumontuoti, suderinti ir paleisti. „City-Line LT“ galite rasti:

Birbynių g. 4A, Vilnius

www.specdarbai.lt

Tel:+37064044999

El.paštas: info@cityline.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką