Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 3d. 20:59

Slovakija pro šalį einantį dujotiekį žūtbūt siekia užpildyti rusiškomis dujomis

Robertas Ficas ir Dmitrijus Medvedevas
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Robertas Ficas ir Dmitrijus Medvedevas

Maskva yra pasiruošusi svarstyti Slovakijos pasiūlymą, pagal kurį šalį kertantis dujotiekis „Eastring“ būtų susietas su Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ statomu „Turkiško srauto“ dujotiekiu. Tai pareiškė Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas susitikimo su savo Slovakijos kolega Robertu Ficu metu, rašo naujienų svetainė newsru.com.

D.Medvedevas taip pat pareiškė, kad Rusija su Turkija visiškai sutaria dėl klausimų, susijusių su „Turkiško srauto“ statyba.

Slovakijos premjeras per susitikimą D.Medvedevui pasiūlė bendrą energetikos projektą, kuris apimtų Bulgariją, Rumuniją, Vengriją ir kitas ES šalis.

„Siūlome Rusijai projektą, kuris būtų vykdomas drauge su Bulgarija, Rumunija, Vengrija ir Slovakija bei dalyvaujant ES. Tai susiję su Rusijos – Turkijos (dujų) maršrutu, kuris bus realizuotas 2016 m.”, – pareiškė R.Ficas.

Kiekviena Slovakijos vyriausybė turėtų užtikrinti, kad dujų vamzdis, einantis per valstybės teritoriją, niekada nebūtų tuščias, – teigė R.Ficas.

Jo teigimu, Bratislavos pasiūlymas Maskvai turėtų būti įgyvendinamas dalyvaujant ir remiant ES.

„Kiekviena Slovakijos vyriausybė turėtų užtikrinti, kad dujų vamzdis, einantis per valstybės teritoriją, niekada nebūtų tuščias“, – teigė R.Ficas, priminęs, kad Rusijai nutraukus gamtinių dujų eksportą į ES per Ukrainą po 2020 m., Slovakijos biudžetas neteks nemažos dalies pajamų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką