TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sumažėjusios Šiaulių šildymo kainos – antausis šilumos tinklus valdantiems magnatams

„Šiaulių energijos“ kaminai
Alvydo Januševičiaus nuotr. / „Šiaulių energijos“ kaminai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiauliuose – skandalas, tačiau be minuso ženklo. Šiemet šiauliečiams šildymas kainuos gerokai pigiau nei anksčiau. Šiauliečiai mokės mažiau už kitų didžiųjų miestų gyventojus. O gal tai tik rinkiminis triukas? Gal kitais metais „Šiaulių energijos“ ir miesto valdžios gerumas atsisuks antru galu?

Jau pavasarį Šiaulių meras Justinas Sartauskas ir AB „Šiaulių energijos“ vadovas Česlovas Kasputis skambiai paskelbė, kad bendrovė dalinsis milijoniniu pelnu su gyventojais: šiauliečiai už šilumą mokės mažiausiai iš Lietuvos didmiesčių.

Jau nuo gegužės mėnesio šiauliečiams kilovatvalandė atpigo nuo 22,8 cento iki 17,5.Tai leido miestiečiams iki dabar iš savo asmeninio biudžeto sutaupyti du milijonus litų.

Vadimo Simutkino/„Šiaulių naujienų“ nuotr./„Šiaulių energijos“ pastatas
Vadimo Simutkino/„Šiaulių naujienų“ nuotr./„Šiaulių energijos“ pastatas
 

Nuo spalio 1 dienos kilovatvalandės kaina smuko dar beveik puse cento ir dabar kainuoja 17,01 cento. „Šiaulių energijos“ vadovas Česlovas Kasputis informavo, kad šilumos kaina gyventojams pinga daugiau kaip 23 procentais. 

Tai reiškia, jog, palyginti esamas šilumos kainas, šiauliečiai už šilumą mokės mažiau nei Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ar Panevėžio gyventojai. Galima priminti, kad iki šiol Šiauliai mokėjo brangiausiai iš didžiųjų miestų. Didžiąją dalį pelno atnešė termofikacinė elektrinė.

Gerovės receptas – ekonomiška ekonomika

„Šiaulių energijos“ atstovas spaudai Justinas Visockas priminė, kad šildymas šiauliečiams pradėjo pigti jau prieš porą metų, kuomet bendrovė atidarė termofikacinę elektrinę.

Kai bus įjungti minėtieji biokuro katilai, 56,2 procentus viso šildymo kuro sudarys biokuras. 

Pradėta kūrenti biokuru, kuris tuomet sudarė 38 procentus viso kuro. Tai padėjo sumažinti šildymą 16,6 procento.

Dabartinė kaina yra savotiška dovana šiauliečiams, nes viskas apskaičiuota taip, tarsi neseniai pastatyti du 10 megavatų galingumo biokuro katilai jau veiktų.

Šie katilai bus visiškai įrengti ir iš tiesų turėtų pradėti veikti tik gruodžio mėnesį.

Kai bus įjungti minėtieji biokuro katilai, 56,2 proc. viso šildymo kuro sudarys biokuras. Likusi dalis – dujos.

Įjungti dujų katilus prireiks tik šalčiausiais žiemos mėnesiais. J.Visockas informavo, kad biokuras yra ne tik pigesnis, bet ir ekologiškesnis kuras už dujas.

Šiaulių meras J.Sartauskas tvirtina, kad sumažintos kainos nėra rinkiminis triukas. Savivaldybei priklausanti „Šiaulių energija“ biokuro katilus pasistatė pagal projektą, kurio vertė yra 18 mln. litų.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Justinas Sartauskas, Šiaulių meras
Alvydo Januševičiaus nuotr./Justinas Sartauskas, Šiaulių meras

Trečdalį šios sumos padengia Europos sąjungos Sanglaudos fondas. Likusius pinigus, anot mero, bendrovė skolinasi: „Paskola jau įskaičiuota į dabartinę šildymo kainą – po rinkimų niekas dėl to nepasikeis. Projektas turėtų atsipirkti per septynerius metus. Negaliu garantuoti, kad po to šildymas dar pigs. Gal tuomet reikės kitų investicijų.“

Mero nuomone, 5 proc. metinio pelno „Šiaulių energiją“ turėtų patenkinti. 

Meras teigia, kad neprisiima sau nuopelnų dėl sumažėjusių šildymo kainų, tačiau teigia nemažai vargo dėl to įdėjęs.

„2013 metų sausį didžiulį spaudimą darė privatininkai – jie norėjo žūtbūt užimti šildymo katilais nišą. Mes nusprendėme, kad privatus sektorius gali prisijungti, tačiau tik po to, kai mes įvykdysime šį projektą. Dabar jiems statyti papildomus katilus dėl poros ar trijų mėnesių darbo neapsimoka“, – šaiposi meras.

Miesto meras J.Sartauskas priminė, kad „Šiaulių energija“ pernai gavo per 11 mln. litų pelno. Tai sudaro apie 10 proc. visos apyvartos. Mero nuomone, 5 proc. metinio pelno kompaniją patenkintų. Visa kita turi būti investuota arba atsispindėti šilumos energijos kainoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką