Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Suomijos aplinkos apsaugos ministras ragina valdžią nebendradarbiauti su „Rosatom“

Bendradarbiavimas su Rusijos atominių elektrinių statytoja kompanija „Rosaton“ butų Suomijos didelis žingsnis atgal, stengiantis sumažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos, Suomijos Aplinkos apsaugos ministro Ville Niinistö žodžius cituoja Suomijos naujienų portalas yle.fi.
„Rosatom“
„Rosatom“ / „Rosatom“ nuotr.

Jis tikino, kad leidimo „Rosatom“ statyti atominę elektrinę Suomijoje išdavimas būtų keistas sprendimas, turint omenyje, kad Europos Sąjunga stengiasi sumažinti priklausomybę nuo rusiškos energijos. „Rosatom“ yra Rusijos valstybinė branduolinių reaktorių statybos kompanija..

V.Niinistö sakė, kad energiją vidaus vartojimui turėtų pagaminti vietiniai gamintojai ir „Fennovoima“ ir „Rosatom“ atominės elektrinės projektas Suomijos šiaurės vakaruose būtų didelis valstybės žingsnis atgal.

Ministras pažymėjo, kad Čekija atmetė „Rosatom“ pasiūlymą statyti atominę elektrinę ir Didžioji Britanija iš naujo vertina bendradarbiavimą su „Rosatom“.

Suomija yra labai priklausoma nuo Rusijoje pagaminamos energijos. Apie 70 proc. Suomijoje suvartojamos energijos yra importuota, daug jos atkeliauja iš Rusijos. Į Suomiją iš Rytų kaimynės keliauja žalia nafta, anglis, gamtinės dujos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius