Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 14d. 12:41 , atnaujinta: 2018 kovo 14d. 15:05

Teismas: Kainų komisija netinkamai nustatė „Lesto“ kainų ribas 2015 metams

Nuotoliniai darbuotojai
ESO nuotr. / Nuotoliniai darbuotojai

Kainų komisijos 2014 metų sprendimas pratęsti ankstesnių metų reguliavimą 2015 metams ir pagal jį nustatyti elektros skirstymo kainų viršutines ribas yra neteisėtas, nutarė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) kovo 13 dieną iš dalies patenkino skirstomųjų tinklų operatorės ESO (tuomet – „Lesto“) skundą ir panaikinto Kainų komisijos 2014-ųjų spalį priimto nutarimo dalį.

Tačiau LVAT netenkino ESO prašymo įpareigoti Kainų komisiją, nustatant viršutines ribas kitam laikotarpiui, į skaičiavimus įtraukti 12,415 mln. eurų skirtumą dėl netinkamai nustatytų 2015-ųjų kainų ribų.

Anot teismo, Kainų komisija turi turi teisę pratęsti ribų reguliavimo laikotarpį, tačiau toks sprendimas turi būti motyvuotas ir priimtas ne vėliau kaip prieš 6 mėnesius iki reguliavimo laikotarpio pabaigos.

„Komisija veikė neapdairiai ir nerūpestingai, nors turėjo galimybę viršutines kainų ribas 2015 metams apskaičiuoti ir patvirtinti laiku bei pagal tuo metu galiojusį teisinį reglamentavimą. Dėl to Komisijos nurodytos aplinkybės negali būti laikomos svarbia priežastimi ir šis Komisijos sprendimas nėra motyvuotas“, – rašoma LVAT nutartyje.

Atsisakydamas tenkinti ESO prašymą dėl nuostolių įtraukimo į kitų metų kainas, teismas pažymėjo, kad reguliuodama kainas, komisija atsižvelgia ir į ankstesnių metų įmonės veiklos rezultatus, todėl atskiras įpareigojimas tą padaryti nėra būtinas.

„Komisija šiuos veiksmus atliks ateityje, todėl atskiras teismo įpareigojimas atsižvelgti į minėtą aplinkybę šiame kontekste būtų nepagrįstas, kol Komisijai nėra suėjęs terminas tai atlikti. (...) Pažymėtina, kad ateityje manydama, jog reguliuodama elektros energijos kainas Kainų komisija nesivadovavo įstatymų nustatytais reikalavimais, ESO turės teisę ginti savo pažeistas teises įstatymų nustatyta tvarka“, – teigiama LVAT nutartyje.

Per „Nasdaq“ Vilniaus biržą išplatintame ESO pranešime įmonė nurodė, kad vadovybė vertina tolesnius veiksmus ir apie konkrečius sprendimus informuos atskirai.

„Teismas pripažino, kad Kainų komisija 2015 m. reguliavimo laikotarpiui pritaikė neteisingą investicijų grąžą ir ateityje nustatydama ir apskaičiuodama kainų viršutines ribas turės į tai atsižvelgti ir įvertinti. Teismas nenurodė tikslios sumos, todėl dėl jos esame pasirengę tartis su Kainų komisija“, – teigiama ESO atsiųstame komentare.

Tuometinė „Lesto“ 2015 metais buvo uždirbusi 72,547 mln. eurų grynojo pelno (2014 metais – 164,601 mln. eurų nuostolis), jos pajamos sumenko 10,7 proc. iki 580,961 mln. eurų.

Elektrą bei dujas skirstanti ESO praėjusiais metais uždirbo 77,552 mln. eurų grynojo pelno – 16,2 proc. mažiau nei 2016 metais, įmonės pajamos sumenko 5,8 proc. iki 610,735 mln. eurų.

ESO akcijos kotiruojamos biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką