Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 21d. 09:42

Ūkininkai per javapjūtę užkliudo arba nugriauna elektros stulpus

Kombainas laukuose
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kombainas laukuose
Šiemet nuo metų pradžios užfiksuoti 53 įvykiai, kai dėl žemės ūkio technikos kliudytų ar nugriautų atramų nutrauktas elektros energijos tiekimas. Iš jų – 20 įvykių, kai buvo pažeistos ar visiškai nuverstos atramos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įsibėgėjus javapjūtei ir į laukus išvažiavus kombainams ir kitai žemės ūkio technikai, elektros atramų kliudymo ar nuvertimo atvejų padažnėja. Tokių įvykių per liepą–rugpjūtį fiksuota 9 kartus, iš jų – 3 įvykiai, kai kombainai „nupjovė“ atramas. Daugiausia pažeidžiamos 0,4 kilovoltų (kV) arba 10 kV įtampos atramos.

„Nepatogumus dažniausiai pajunta nedidelis skaičius vartotojų, tačiau rugpjūčio 4 d. 6 val. ryte traktorius nuvertė 35 kV oro linijos atramą Prienai–Bagrėnai, be elektros energijos liko daugiau nei 2000 vartotojų“, – rašoma Elektros skirstymo tinklų (ESO) pranešime.

Atramos atstatymas vidutiniškai kainuoja apie 1500 eurų, tačiau jau minėtu Prienų–Bagrėnų atramos nuvertimo atveju, jos atstatymas kainavo apie 7000 eurų.

Žemės ūkio technikai pažeidus atramą, ESO specialistai informuoja policiją. Surašius eismo įvykio deklaraciją, siunčiama informacija įvykio kaltininko draudikui dėl nuostolių atlyginimo. Tiesa, būna ir tokių atvejų, kai žemės ūkio technika nebūna draudžiama privalomuoju draudimu, tokiu atveju kaltininkas arba atlygina žalą pats arba žala išieškoma iš kaltininko.

Jei kaltininkas prisipažįsta ir pildo eismo įvykio deklaraciją, tokiu atveju baudos iš policijos negauna. Jei kaltininkas pasišalina iš įvykio vietos ir neinformuoja policijos, gauna dar ir baudą už sukeltą eismo įvykį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką