Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 01 08, 10:46

Uždaroma IAE 2018-aisiais išmontavo virš 5 tūkst. tonų įrangos

Per 2018 metus uždaromoje Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) buvo išmontuota virš 5 tūkst. tonų įrangos. Per visą eksploatavimo nutraukimo laikotarpį nuo 2010-ųjų IAE išmontavo virš 50 tūkst. tonų įrangos ir susijusių konstrukcijų, pranešė valstybės valdoma įmonė. Tai sudaro 32 proc. nuo viso įrangos kiekio, kurį planuojama išmontuoti per visą eksploatavimo nutraukimo laikotarpį.
Ekskursija po Ignalinos atominę elektrinę
IAE / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

2018 metų duomenimis, iš viso IAE yra 156 549 tonos išmontuotinos įrangos.

„Nutraukus IAE eksploatavimą, išmontavimo darbų apimtys kasmet intensyvėja. Šiuo metu vyksta intensyvūs darbai 2-jo bloko turbinų salėje ir D2 bloke (deaeratorių patalpoje), kur jau išmontuota atitinkamai apie 83 proc. ir 18 proc. įrangos ir susijusių konstrukcijų“, – rašoma IAE žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Didžioji dalis išmontuotos įrangos praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose kaip metalo laužas. Likusi dalis išmontuotos įrangos laikinai saugoma įmonės teritorijoje iki pervežimo galutiniam dėjimui į atliekynus.

2018 metais IAE surengė 69 aukcionus įmonei nereikalingam turtui parduoti, kurių metu uždirbo beveik 1,9 mln. eurų pajamų. Iš jų beveik 1 mln. eurų buvo gautas pardavus išmontuotą įrangą.

Išmontavimo ir dezaktyvavimo darbus, pagal nustatytą darbų grafiką, atlieka IAE personalas. Darbai finansuojami Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo ir Ignalinos programos lėšomis.

Lietuva uždaryti Ignalinos AE įsipareigojo stodama į ES. Jėgainė galutinai sustabdyta 2009-ųjų pabaigoje, o jos uždarymo darbai, skaičiuojama, truks iki 2038 metų, rašo BNS. Vertinama, kad iki tada jėgainei uždaryti dar reikės 1,3 mlrd. eurų.

EP IAE uždarymui 2021–2027 metais planuoja skirti 780 mln. eurų – tiek lėšų Lietuva ir prašo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką