Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis: tikiu, kad Visagino atominės elektrinės projektas bus sėkmingas

Audronius Ažubalis
Luko Balandžio nuotr. / Audronius Ažubalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Tai, kad Lietuva ketina statyti Visagino atominę elektrinę (VAE), prisijungė prie Skandinavijos šalių elektros biržos, tiesia elektros kelius, stato suskystintų gamtinių dujų terminalą, užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio teigimu,yra Lietuvos vykdoma revoliucija siekiant energetinės nepriklausomybės.

Gyvenimo sąlygų gerėjimui reikalingos investicijos į vadinamąją sumaniąją ekonomiką. A.Ažubalio teigimu, investicijos į energetikos infrastruktūrą ir yra svarbiausia kuriant sumaniąją ekonomiką.

„Neregėto masto transformacija, revoliucija siekiant energetinės nepriklausomybės“, – žurnalo „Valstybė“ metinėje energetikos konferencijoje kalbėjo užsienio reikalų ministras.

Revoliucija jis apibūdino tai, ką Lietuva daro energetikos srityje – tiesia elektros jungtis iš Lietuvos į Švediją ir Lenkiją, ketina statyti VAE, stato suskystintų gamtinių dujų terminalą ir t.t.

A.Ažubalio teigimu, Lietuvai pavyko įtikinti ir Europą, kad žemyne negali likti regioninių salų. Panaikinti salas iki 2015 metų, kaip yra sutarta Europoje, užsienio reikalų ministro teigimu, yra optimistiškas tikslas, visgi įmanomas įgyvendinti.

Jo teigimu, integracija į Europą yra vienas svarbių ir greitų kelių į šalies energetinį saugumą. VAE taip pat yra itin svarbus projektas siekiant energetinio saugumo.

„Tikiu, kad šis projektas eis į priekį ir bus sėkmingas“, – apie VAE kalbėjo ministras.

Ūkio viceministras Adomas Audickas sakė, kad, jei 6,5 mlrd. Lt – Lietuvos dalį VAE projekte – investuotume į atsinaujinančios energijos šaltinius,  vidutinė elektros kaina siektų 33ct/kWh, o elektros būtų pagaminama mažiau. Tuo metu jei statytume VAE, elektros kaina siektų apie 18 ct/kWh.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką