Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 24d. 15:26

Užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas Baltarusijos ambasadoriui išreiškė susirūpinimą Astravo AE projekto pažeidimais

Nuo Astravo iki statomos atominės elektrinės nutiesta geležinkelio atšaka ir kelias.
Nuo Astravo iki statomos atominės elektrinės nutiesta geležinkelio atšaka ir kelias.

Užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas trečiadienį vykusiame susitikime su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Vladimiru Dražinu išreiškė susirūpinimą dėl vienašališko Baltarusijos sprendimo savo teritorijoje organizuoti svarstymus su Lietuvos visuomene dėl Astravo atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo.

Toks sprendimas neatitinka Espo konvencijos nuostatų, riboja Lietuvos piliečių dalyvavimą tokio pobūdžio renginiuose ir neprideda konstruktyvumo Lietuvos ir Baltarusijos dialogui Astravo atominės elektrinės saugos klausimu.

Užsienio reikalų ministerija primena, kad Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas 2013 m. balandžio 15 dieną paskelbtoje ataskaitoje konstatavo, kad Baltarusija nepateikė reikiamos informacijos dėl atominės elektrinės projekto.

Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas, pabrėždamas šiuos ir kitus Baltarusijos įvykdytus pažeidimus, paragino Baltarusiją pateikti išsamius atsakymus į visus Lietuvos keliamus klausimus ir atsižvelgti į Lietuvos ekspertų pateiktus komentarus, taip pat užtikrinti galimybę Lietuvos visuomenei pateikti komentarus dėl šios atominės elektrinės statybų.

Šiuo metu Lietuvos ekspertai nagrinėja Baltarusijos ekspertų birželio mėn. pateiktos informacijos atitiktį Espo konvencijos nuostatoms ir Įgyvendinimo komiteto rekomendacijoms.

Jungtinių Tautų konvencija dėl poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) yra pagrindinis tarptautinis dokumentas, kuris reglamentuoja poveikio aplinkai vertinimo procesą įgyvendinant tarpvalstybinį poveikį galimai sukeliančius projektus, įskaitant atominės elektrinės statybas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką