Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 31d. 10:12

Užsimota padidinti mokesčių tarifo už naftą ir dujas ribas

„Klaipėdos nafta“
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / „Klaipėdos nafta“

Ketvirtadienį Aplinkos ministerijoje su Lietuvoje naftą išgaunančių įmonių atstovais ir kitomis suinteresuotomis institucijomis diskutuota apie naftos ir dujų išteklių bazinio mokesčio tarifo keitimą.

Sausio viduryje Vyriausybėje Aplinkos ministerija pasiūlė kelias alternatyvas, kaip galėtų būti keičiamas mokesčio tarifas už naftą ir dujas. Vyriausybė pavedė ministerijai išplėsti diskusiją ir išgirsti naftą išgaunančių bendrovių bei kitų institucijų nuomonę šiuo klausimu.

Priklausomai nuo telkinio dydžio, šiuo metu bazinis mokestis už naftą ir dujas svyruoja nuo 2 iki 16 proc. Siūloma Lietuvoje pereiti prie pasaulinės praktikos ir mokesčius skaičiuoti ne nuo telkinio dydžio, o nuo išgaunamos naftos kiekio.

Vidutinis mokesčio tarifas Lietuvoje šiuo metu siekia apie 10 proc. 2012 m. šio mokesčio buvo surinkta apie 35 mln. litų.

Manau, visi sutinka, kad nafta ir dujos pirmiausia yra visos Lietuvos nuosavybė. Suteikdami teisę kažkam juos išgauti, natūralu, kad norime, kad šie pasidalintų nauda ir su valstybe.

„Manau, visi sutinka, kad nafta ir dujos pirmiausia yra visos Lietuvos nuosavybė. Suteikdami teisę kažkam juos išgauti, natūralu, kad norime, kad šie pasidalintų nauda ir su valstybe. Mano supratimu, minimalus mokesčio dydis 2 proc. yra per mažas“, – sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Aplinkos ministerija siūlo šiek tiek pakelti minimalią ir maksimalią mokesčių tarifo už naftą ir dujas ribas, kad vidutinis mokesčio tarifas siektų apie 12,5 proc.

Pasitarime savo nuomones išsakė Lietuvos geologijos tarnybos, Investuotojų forumo, Laisvosios rinkos instituto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Užsienio reikalų ir finansų ministerijų atstovai. Diskusijoje taip pat dalyvavo ir naftos gavyba užsiimančių įmonių UAB „Minijos nafta“, AB „Lotos Geonafta“, AB „Orlen Lietuva“, UAB „LL investicijos“ specialistai.

Nors bendras sutarimas dėl mokesčio dydžio nebuvo pasiektas, svarbiausia, kad išklausytos įvairios pusės. Sutarta, kad iki vasario 14 d. visos suinteresuotos pusės pateiktų savo pasiūlymus Aplinkos ministerijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką