Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 9d. 13:57

Valdas Benkunskas: dar vienas „Vilniaus energijos“ bandymas įrodyti, kaip valstybė ją skriaudžia

Valdas Benkunskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdas Benkunskas

„Vilniaus energija“ paprašė sudaryti ginčų sprendimo grupę, savivaldybei esą žlugdant derybas dėl techninio eksperto samdymo. Tuo metu Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas tokius pareiškimus vadina dar vienu bandymu parodyti, kaip Lietuva skriaudžia „Vilniaus energiją“.

„Vilniaus energija“ kartu su savivaldybės įmone „Vilniaus šilumos tinklai“ ruošiasi techninės įrenginių būklės ekspertizės pirkimui. Kol kas nesėkmingai.

„Vilniaus energija“ kaltina savivaldybę paskutinę minutę pranešus apie kardinaliai keičiamas nuostatas, dėl kurių jau buvo sutarta. Dėl to paprašyta įsteigti ginčų komisiją.

Jie bando traktuoti, kad juos vyriausybė, valstybė, savivaldybė yra kažkaip nuskriaudusi. Čia, matyt, yra gynybinės taktikos dalis, bandant įrodyti, kad iš valstybės pusės yra trukdymai. Faktinė situacija yra visiškai priešinga, – sakė V.Benkunskas.

V.Benkunskas tokį žingsnį sieja su nesenu „Vilniaus energijos“ savininkės „Veolia“ pareiškimu apie skundą Vašingtono arbitražui, kurio tikslas – atgauti maždaug 100 mln. eurų. Tiek žalos Lietuva įvairiais įstatymais ir pareiškimais esą padarė prancūzų koncernui.

„Tai susiečiau su ieškiniu prieš valstybę. Jie bando traktuoti, kad juos vyriausybė, valstybė, savivaldybė yra kažkaip nuskriaudusi. Čia, matyt, yra gynybinės taktikos dalis, bandant įrodyti, kad iš valstybės pusės yra trukdymai. Faktinė situacija yra visiškai priešinga“, – 15min sakė V.Benkunskas.

Pasak jo, 2002 metų Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutartyje yra numatyta, kad visos šalys, šiuo atveju tai yra „Vilniaus energija“, „Veolia“, „Vilniaus šilumos tinklai“ ir savivaldybė, turi bendru sutarimu turi nusisamdyti techninį ekspertą, kuris padės įvertinti turtą ir konsultuos nuomos sutarties pabaigos klausimais.

„Tas klausimas pradėtas kelti dar pernai metų pabaigoje. „Vilniaus energijos“ pozicija buvo tokia, kad jūs ruoškite technines specifikacijas, tą konkursą darykite, mūsų nelabai domina. „Vilniaus šilumos tinklai“ padarė visą darbą, parengė technines specifikacijas ir jau norėjome jas suderinti su „Vilniaus energija“. Prasidėjo trukdymai, sakant, kodėl savivaldybė turi skelbti konkursą, kodėl techninės sąlygos tokios ir anokios“, – sakė jis.

Vicemero teigimu, „Vilniaus energija“ piktnaudžiauja sutartimi ir nepateikia siūlymų, ką jie norėtų keisti, ko jie reikalautų, kad tas pirkimas įvyktų.

„Jie traktuoja, kad tai yra kažkoks konfliktas, kad šalys nesusitarė, dėl to ragina sudaryti ginčų komisiją. (...) Jie užtraukė rankinį stabdį, grubiai tariant, ir tai traktuoja kaip savivaldybės vilkinimą. Tai yra gynybinė pozicija, bandant gauti pseudo argumentą, kad valstybė juos skriaudžia“, – sakė jis.

Tai gali apsunkinti Vilniaus šilumos ūkio perdavimo procesą.

„Turint omeny, kad visi šie metai ir iki 2017  balandžio pirmos dienos bus skirti techniniams sprendimams, kur reikalingas šalių geros valios demonstravimas, tai, jeigu „Vilniaus energija“ nuo tokių smulkmenų pradeda piktnaudžiauti, tai sunkina procesą“, – kalbėjo V.Benkunskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką