TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vėjo jėgaines Lietuvoje statyti taps sudėtingiau

Vėjo jėgainių parkas Šilalės rajone
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Vėjo jėgainių parkas Šilalės rajone
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas po svarstymo pritarė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisų projektui, kuriuo siekiama nustatyti teisinį reguliavimą, leisiantį ūkio subjektams kompensuoti valstybės institucijų investicijas, reikalingas nacionalinio saugumo funkcijų vykdymui užtikrinti, ir statyti teritorijų planavimo dokumentuose suprojektuotas vėjo elektrines.

Siūloma, kad vėjo elektrinių statybos vietoms nebūtų pritariama, jei planuojamų statyti vėjo elektrinių keliamų trukdžių nebūtų galima išvengti panaudojant papildomas priemones.

Svarstomu projektu numatoma, kad vėjo elektrinių statybos vietos teritorijose, kuriose, atsižvelgiant į nacionalinio saugumo klausimus, būtų taikomi apribojimai, iš anksto, teritorijų planavimo metu, derinami su Lietuvos kariuomene ir kitomis institucijomis įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Siūloma, kad vėjo elektrinių statybos vietoms nebūtų pritariama, jei planuojamų statyti vėjo elektrinių keliamų trukdžių nebūtų galima išvengti panaudojant papildomas priemones.

Jei būtų nustatyta, kad planuojamų statyti vėjo elektrinių keliamų trukdžių galima išvengti panaudojant papildomas priemones, vėjo elektrinių statybos vietos būtų derinamos su sąlyga, kad gamintojas ne vėliau kaip iki statybą leidžiančio dokumento išdavimo derinimo išvadoje nurodytai institucijai pateiktų patvirtintą statybos projektą ir su šia institucija pasirašytų sutartį dėl kompensacijos, skirtos daliai investicijų ir kitų išlaidų, kurios reikalingos nacionalinio saugumo funkcijų vykdymui užtikrinti, sumokėjimo ir pateiks šios prievolės įvykdymo užtikrinimą.

Kompensacijos dydis būtų apskaičiuojamas dauginant leidime plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus iš atsinaujinančių energijos išteklių numatomų įrengti elektrinės pajėgumų dydį (kW) iš 65 litų už 1 kW. Kompensacijų mokėjimo tvarką nustatytų Vyriausybė. Kompensacijos naudojamos teisės aktų nustatyta tvarka kaip kitos biudžetinių įstaigų lėšos, kurios nėra gautos kaip valstybės biudžeto asignavimai.

Numatoma, kad pataisos įsigaliotų 2014 m. liepos 1 d. Iki to laiko Vyriausybė turėtų priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką