Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 13, 14:35

Vėjo jėgainių parko projektas Baltijos jūroje pristatytas potencialiems investuotojams

Pirmadienį Klaipėdos uoste lankosi ir jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje domisi įmonių „Saare Wind Energy“ ir „Van Oord“ atstovai. Jie supažindinti su uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis, pristatytos Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptys, vykdomi projektai. Daugiausiai dėmesio skirta atviroje jūroje šalia Klaipėdos numatytam vėjo jėgainių parko projektui aptarti, pristatytos potencialios teritorijos šio verslo plėtrai Klaipėdos uoste.
Vėjo jėgainės jūroje
Vėjo jėgainės jūroje / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

„Saare Wind Energy“ yra Estijos vėjo jėgainių parko jūroje vystytojas. Į pietvakarius nuo Estijos Saremos salos numatoma jūroje pastatyti 100 vėjo jėgainių, kurių galia siektų 1400 MW. Projektas taip pat apima sistemos, kuri sujungs vėjo jėgainių parką jūroje su Estijos sausumos tinklu, statybą. „Saare Wind Energy“ įkurta 2014 m., vienas iš įmonės akcininkų – Nyderlandų įmonė „Van Oord“. 150 metų besispecializuojanti laivybos srityje, „Van Oord“ daugiausiai užsiima gilinimo darbais, taip pat yra stiprus žaidėjas jūrinio vėjo energetikos versle.

700 MW vėjo jėgainių parko statybų Baltijos jūroje Lietuvoje pasirengimo etapas jau yra prasidėjęs. Investuotojai bus atrinkti konkurso būdu, o maždaug 30 kilometrų nuo kranto nutolusių vėjo jėgainių parką ketinama pastatyti iki 2030-ųjų.

Šių metų gegužę Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“ pasirašė investicinę sutartį, pagal kurią bus vystoma uosto infrastruktūra, reikalinga planuojamai jūrinių vėjo elektrinių plėtrai. Investicijos į Smeltės pusiasalio infrastruktūrą gali siekti apie 27 mln. eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką